دامدار رودسری به جرم فروش دام‌های بیمار به حبس تعزیری محکوم شد.       به گزارش رانکوه نیوز،حمید سرهندی، رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان رودسر امروز گفت: یکی از دامداران بخش رحیم آباد رودسر که به رغم تذکرات مکرر دامپزشکی این شهرستان مبنی بر معدوم کردن دام‌های بیمار، ۵ راس گوسفند بیمار خود را فروخته […]

دامدار رودسری به جرم فروش دام‌های بیمار به حبس تعزیری محکوم شد.

 

 

 

به گزارش رانکوه نیوز،حمید سرهندی، رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان رودسر امروز گفت: یکی از دامداران بخش رحیم آباد رودسر که به رغم تذکرات مکرر دامپزشکی این شهرستان مبنی بر معدوم کردن دام‌های بیمار، ۵ راس گوسفند بیمار خود را فروخته بود به ۴ ماه حبس تعزیری محکوم شد.

 

 

وی افزود: آزمایشگاه اداره کل دامپزشکی گیلان وجود بیماری تب مالت را در این دام‌ها تشخیص و در نامه‌ای به دامدار متخلف رودسری دستور داده بود دام‌های بیمار را در مدت ۲۰ روز از گله جدا و به کشتارگاه منتقل کند که وی تمکین نکرد.

 

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان رودسر گفت: این دامدار به جرم تهدید علیه بهداشت عمومی به دادگستری معرفی و پس از پی گیری‌های مستمر واحد حقوقی شبکه دامپزشکی و به استناد ماده ۶۸۸ قانون مجازات اسلامی به حبس تعزیری محکوم شد.

 

 

حمید سرهندی افزود: دامداران به توصیه‌ها و تذکرات بهداشتی بازرسان و ماموران دامپزشکی توجه کنند تا در صورت بروز بیماری در دام هایشان از حمایت‌های مالی برای گرفتن غرامت بهره‌مند شوند.

 

 

وی تصریح کرد: دامداران در صورت سرپیچی از قانون و دستورات دامپرشکی علاوه بر محروم شدن از دسترسی به این امتیازات، مشمول مجازات قانونی نیز خواهند شد.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران