16:15

1403/02/01

حاضرم تنه‌ام به تنه صد مرد بخورد/تصاویر

112895_228-300x230

روز چهارشنبه هفته گذشته روزنامه اصلاح طلب شرق مصاحبه ای حاشیه ای را با مرتضی طلایی از حامیان قالی باف در شورای شهر منتشر کرد که غیر از مصاحبه که قرار بود محکمه ای برای طرح تفکیک جنسیتی باشد، به مطلب حاشیه ای نیز پرداخته شد.

خبرنگار جنجالی روزنامه اصلاح‌طلب کیست؟
فاطمه جمالپور در رسانه ها بیشتر با این تصویر شناخته می شود

فاطمه جمالپور خبرنگار مذکور درباره طرح تکریم بانوان جملاتی حاشیه ساز به زبان راند که هنوز هم حواشی آن ادامه دارد. صحبت های مطرح شده میان او و طلایی به شرح زیر است:

خبرنگار جنجالی روزنامه اصلاح‌طلب کیست؟
جمالپور-فرد گل به دست-در مراسم دفاع از پایان نامه

خبرنگار شرق: در جوابیه شهرداری به وزارت کار عنوان شده این بخشنامه تفکیک جنسیتی نیست اما در عمل آنچه انجام می‌شود تفکیک جنسیتی است. نظر شما در این زمینه چیست؟

طلایی: اساسا موضوع تفکیک جنسیتی متاثر از فضاسازی‌هایی است که دارد انجام می‌شود. فکر نمی‌کنم هیچ مسوولی در کشور به‌دنبال تفکیک و جداسازی زن و مرد باشد. امنیت خانم‌ها با طرح این موضوعات اینگونه لوث می‌شود. شما آیا حاضرید در محیطی که صد مرد تنه به تنه‌تان می‌زنند حرکت کنید؟ کار کنید.

خبرنگار شرق: مگر در شهرداری این اتفاق افتاده است که صد مرد به یک زن تنه بزنند؟

طلایی:نه. آیا شما حاضرید؟

خبرنگار شرق:من نمی‌خواهم حق انتخابم گرفته شود.

طلایی:پاسخ مرا بدهید آیا حاضرید؟

خبرنگار شرق: اگر قرار باشد حق انتخابم گرفته شود، بله

خبرنگار جنجالی روزنامه اصلاح‌طلب کیست؟
در شبکه‌های اجتماعی موجی علیه اظهارات جمالپور به راه افتادهاست

بعد از صحبت‌های این خبرنگار در مخالفت با طرح جداسازی کارمندان، موجی علیه اظهارات او در شبکه های اجتماعی به راه افتاد.

اگرچه به وضوح تمامی روزنامه نگاران و خبرنگاران روزنامه های اصلاح طلب و اصولگرا به این اظهارات اعتقاد ندارند، اما اینکه یک خبرنگار زن روزنامه دارای مجوز جمهوری اسلامی به راحتی از روابط با نامحرم سخن می گوید قابل تامل است.

جمالپور قطعا آخرین روزنامه نگار نخواهد بود که تفکرات خود مبنی بر آزادی های اینچنینی را به رخ می کشد و وظیفه رسانه ها در برخورد با این نوع تفکرات صرفا روشنگری است تا ماهیت افرادی که با طرح های اسلامی و دینی نهادهای نظام در برخورد با فساد با دستگاه ها هستند، روشن شود.

گذاری به صفحه فیس بوک این خبرنگار روزنامه شرق، بیشتر از تفکرات او پرده کنار می‌زند.

در صفحه شخصی و اکانت اختصاصی جمالپور، تصاویری وجود دارد که مشاهده آن برای همه آزاد است و هیچ محدودیتی برای انتشار تصاویر بی حجاب و خصوصی بر روی صفحه فیس بوک او اعمال نشده است.

پیش از این بارها مشاهده شده است که تعداد زیادی از عناصر روزنامه های اصلاح طلب، بعد از به وجود آمدن جنجال های اینچنینی، سعی در حذف اکانت خود و یا پاک نمودن تصاویر کرده اند. در حال حاضر صفحه فیس بوک جمالپور نیز حذف شده است.

نمونه ای از تصاویر فاطمه جمالپور در صفحه فیس‌بوک او که دسترسی پابلیک و یا عمومی دارد:خبرنگار جنجالی روزنامه اصلاح‌طلب کیست؟خبرنگار جنجالی روزنامه اصلاح‌طلب کیست؟خبرنگار جنجالی روزنامه اصلاح‌طلب کیست؟
فاطمه جمال پور نفر ست راست

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *