08:08

1402/09/11

جولان میوه های نوبرانه در بازار املش

انجیر-نوبرانه-11

فصل گرم تابستان همیشه میوه‌های متنوعی دارد ، اما هنوز که چند روزی به برداشت میوه‌های فصل گرما مانده، نوبرانه‌هایی وارد بازار شده‌اند که قیمت‌های بالایی داشته و بعضاً در برخی مغازه های مرکز شهر تا ۵۰درصد گران‌تر نیز عرضه می‌شود.

به گزارش خبرنگار صبح رانکوه، در حالی که این روزها همه آمارها از پایین آمدن نرخ تورم می گویند و ثبات به بسیاری از بازارهای اقتصادی بازگشته اما بازار میوه های تابستانی که با گرم شدن هوا داغ شده است از چشم عنایت مسئولان دور مانده است.

البته هر سال با تغییر فصل ، میوه های نوبرانه با قمیت های نجومی به فروش می رسند اما این روزها به نظر می رسد بر کیفیت و قیمت میوه ها نظارت قابل توجه ای نیست و در واقع هر کس هر چه می خواهد و با هر قیمتی که تمایل دارد میوه فروشد!

 به این ترتیب است که رنج قیمتی میوه‌های تابستانی از ۶ هزار تومان تا ۱۶ هزار تومان در مغازه‌های سطح شهر در نوسان است  در برخی موارد نیز حتی کیفیت میوه هایی که گران فروخته می شود از کیفیت میوه هایی که در نقاط دیگر شهر ارزان ترند ، بدتر است.

به این ترتیب یا کیفیت میوه‌های تابستانی هنوز به حد اعلا نرسیده و اگر هم به صورت دستچین و با کیفیت مناسب در مغازه‌های سطح شهر عرضه شوند، مردم توانایی خرید آنها را از مغازه‌ها ندارند.

البته مردم می توانند با خرید از میادین میوه و تره بار راه را برای گرانفروشان سخت کنند اما در هر حال این وظیفه نهادهای نظارتی است که به فکر کنترل بازارهای میوه باشند نه مردم!/لاهیجان

انجیر-نوبرانه-11

انجیر-نوبرانه12

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *