02:06

1403/03/09

جهادکشاورزی در حمایت از کشاورزان بانکها را مجاب نماید

رهبری املشی گفت: بانکها باید بدنبال منافع و منابع خود باشند اما نباید طوری سخت گیری نمایند که منابع یک منطقه به منطقه ی دیگر واگذار شود و تمامی منابعی که بصورت تسهیلات ارائه می شود به همان منطقه اختصاص یافته شده اعطا شود.

 

 

به گزارش صبح رانکوه ،پس از انتقاد استاندار مبنی بر کم کاری میراث فرهنگی و صنایع گردشگری و همچنین جهادکشاورزی ، بسیاری از شهرهای گیلان این موضوع را در دستور کار قرار داده اند.
«محمد مهدی املشی» در نشست صمیمی با معتمدین بخش رحیم آباد  گفت: بسیاری از بانک ها به وظایف خود بدرستی عمل نمی کنند که این مسئله انتقاد خاص مردم رحیم آباد را در پی دارد.
نماینده مردم شهرستانهای رودسر و املش افزود : بانکها باید بدنبال منافع و منابع خود باشند اما نباید طوری سخت گیری نمایند که منابع یک منطقه به منطقه ی دیگر واگذار شود و تمامی منابعی که بصورت تسهیلات ارائه می شود به همان منطقه اختصاص یافته شده اعطا شود
وی تصریح کرد: مردم منطقه ی رحیم آباد از عملکرد خوب بانک ملت تشکر داشت اما بانکهای صادرات و بخصوص بانک کشاورزی که باید حامی کشاورزان باشد انتقاد زیادی را بدنبال دارد و باید در جهت رفع آن تلاش نماید.
رهبری املشی با بیان این مطلب که کم کاری در بانک ها نسبت به کشاورزان مشهود است گفت : اگر در حق کشاورزی تخلف جزئی بشود و مشهود نباشد کسی ایراد نمی گیرد ولی اگر منبعی پس داده شود بیش از سخت گیری آن بانک نشان از کم کاری و عدم وظیفه شناسی سیستم آن بانک است.
وی بیان کرد: سازمان میراث فرهنگی هنوز در منطقه ما کارهای مهمی در زمینه گردشگری انجام نداده است و جهادکشاورزی نیز انتظار می رود بیش از آنچه که هست مسائل مربوط به کشاورزان و اشتغال را پیگیری نمایند.
رهبری املشی با اشاره به گزارش جهاد کشاورزی در نشست با معتمدین بخش رحیم آباد تاکید کرد: بیش از ۵۰ میلیارد تومان باغات گردو و فندق ما در سال گذشته از خشکسالی و تگرگ آسیب دیده است که نشان از آسی شدید تمامی کشاورزان است  اما متاسفانه کمتر از ۱۰ درصد اعتبار به این خسارت و به صورت تسهیلات اعطا شده است.
وی اظهار کرد: باغات مرکبات و گل و گیاه کشاورزان بیش از اندازه آسی دیده اند که بیش از ۱۰۱ میلیارد تومان خسارت آن اعلام شده است اما تمامی تسهیلات اختصاص یافته ۶ میلیارد تومان است
نماینده شهرستانهای رودسر و املش از جهاد کشاورزی استان خواست با توجه به حمایت ویژه از کشاورزان در مواقع بحران و حوادث خسارات طوری انعکاس داده شود که کمتر از ده درصد اعتبار سهم کشاورزان نباشد.
وی جدیت پیگری مسئولین کشاورزی کشور را در حمایت از مسائل کشاورزان را خواستار شد./ رصد رودسر

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *