جلسه هماهنگی بزرگداشت یوم الله ۱۳ آبان شهرستان املش به ریاست معاون سیاسی امنیتی فرماندار شهرستان املش و با حضور تعدادی از مسئولان دستگاه های اجرایی شهرستان در محل سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد .     به گزارش خبرنگار رانکوه نیوز رحمت حیدری‌نژاد در جلسه هماهنگی ستاد بزرگداشت ۱۳ آبان که در فرمانداری برگزار […]

جلسه هماهنگی بزرگداشت یوم الله ۱۳ آبان شهرستان املش به ریاست معاون سیاسی امنیتی فرماندار شهرستان املش و با حضور تعدادی از مسئولان دستگاه های اجرایی شهرستان در محل سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد .

 

 

به گزارش خبرنگار رانکوه نیوز رحمت حیدری‌نژاد در جلسه هماهنگی ستاد بزرگداشت ۱۳ آبان که در فرمانداری برگزار شد با تسلیت رحلت پیامبر اسلام و شهادت امام حسن مجتبی(ع) و امام رضا (ع) اظهار داشت: سیزده آبان هر سال یادآور رشادت‌ها و شهادت‌های عزیزانی است که طول دوران انقلاب و نیز پیروزی انقلاب اسلامی جانفشانی کردند

 

 

وی افزود: روز ۱۳ آبان که در تقویم به عنوان روز مبارزه با استکبار جهانی نام‌گذاری شده، یادآور سه واقعه مهم در تاریخ معاصر ایران یعنی تبعید امام خمینی(ره) به ترکیه در ۱۳ آبان ۱۳۴۳، شهادت و زخمی شدن تعدادی از دانش‌آموزان در ۱۳ آبان ۱۳۵۷ و تسخیر لانه جاسوسی در ۱۳ آبان ۱۳۵۸ است.

 

 

حیدری نژاد تصریح کرد: تسخیر لانه جاسوسی آمریکا توسط دانشجویان پیرو خط امام در ۱۳ آبان ضربه سنگینی بر پیکر دشمنان نظام است و در تداوم انقلاب نقش بزرگی را ایفا نمود که باید پاس داشته شود.

 

وی بیان داشت: ما امروزه شهدای فرهنگی و شهدای دانش‌آموز زیادی داریم که این درس را از ۱۳ آبان آموختند و ارائه‌دهنده راه شهدای ۱۳ آبان شدند. و این فرهنگ را به سایر کشورها هم منتقل می کنند.

 

معاون سیاسی امنیتی فرماندار شهرستان املش اظهار داشت: حضور آگاهانه مردم در این روز به استکبار جهانی نشان می دهد که آنها توان مقابله با اقتدار نظام اسلامی ایران را ندارند.

 

حیدری نژاد خاطر نشان کرد: تمام ارگانها، نهادها و اقشار مختلف مردم شهرستان در کنار دانش آموزان در این مراسم حضوری پرشور داشته باشند.

 

در  پایان این جلسه پس از بحث و تبادل نظر در خصوص برگزاری راهپیمایی ۱۳ آبان مقرر شد راهپیمایی راس ساعت ۹ روز  دوشنبه مورخ ۱۳ آبان ۹۸  از محل میدان سپاه شروع و تا میدان شهدا ادامه پیدا کند .