• امروز : چهارشنبه - ۲ مهر - ۱۳۹۹
  • برابر با : 6 - صفر - 1442
  • برابر با : Wednesday - 23 September - 2020
3

جلسه شهردار املش با نماینده شهرستانهای املش و رودسر برگزار شد/ تصاویر

  • کد خبر : 89989
  • ۰۱ تیر ۱۳۹۹ - ۲۳:۱۲
جلسه شهردار املش با نماینده شهرستانهای املش و رودسر برگزار شد/ تصاویر
جلسه شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر املش با نماینده محترم مردم شریف شهرستانهای املش و رودسر در مجلس شورای اسلامی در دفتر شورای اسلامی شهر برگزار گردید

به گزارش خبرنگار رانکوه نیوز، در ابتدای این جلسه،هوشنگ نظریان رییس شورای اسلامی شهراملش مشکل آب ،جاده ورودی شهر ، آب مزارع ، اشتغال ،جاده ییلاقات والحاق منطقه لات لیل به هلو دشت به املش را ازجمله مشکلات و خواسته های بحق مردم املش عنوان کرد و تاکید نمود : شهروندان املشی نسبت به این مسایل بسیار حساس بوده و بسیار پی گیرند امادر مورد شهر و شهرداری ،هدف به چالش کشیدن کسی نیست همه افرادی که آمدند کارهایی انجام داده اند و نقاط ضعف و قوتی هم داشته اند.

هوشنگ نظریان افزود : دولت با توجه به بودجه ۹۹ وقضایای تورم و تحریم و کرونا ، کمک به شهرداری ها را به صفر رسانده است لذا باید با اقدامات عمرانی به در آمد زایی بپردازیم برای اجرای پروژه های عمرانی باید منابعش پیش بینی شود لذا منابع برای آسفالت منطقه یکی قیر رایگان است که احتمالا دولت میدهد و دیگری تملک زمینهایی است که بعد از ۴۰درصد ، به شهرداری تعلق میگیرد برای آسفالت منطقه ۱۰ میلیارد تومان هزینه خواهد شد تمام کوچه ها برای آسفالت آماده میشود .

رییس شورای اسلامی شهر املش ادامه داد: ابتدا اولویت با ۱۳ کوچه ای است که قبلا هزینه اش را پرداخت کرده اند سپس ۴ کوچه ای که شورای اموزش و پرورش اعلام کرده و دیگر ۵ کوچه ای که بر حسب اولویت و منطقه بندی آسفالت خواهند شد و از هفته آینده با جدیت کار ادامه خواهد یافت ماهیانه ۴۰۰ میلیون تومان حقوق و مزایای شهرداری پرداخت میشود که از طریق صدور پروانه های ساختمانی حاصل میشود با پی گیری مهندس رنجبر مبلغ یک میلیارد تومان برای آسفالت کمربندی املش از جناب دکتر نوبخت دریافت شد لذا برای تامین مصالح ،از جاده خرشتم تا اشکر میدان ،انباشت شن زیاد است که نیاز به لایروبی و ساماندهی دارد که میتوان بر اساس شیوه نامه فرمانداری انجام داد و مصالح مورد نیاز کمربندی را تامین نمود.

هوشنگ نظریان ادامه داد: در سال گذشته (۹۸) ۳۹۲ ساعت قطعی آب در شهر املش داشته ایم که طی نامه ای به مهندس خرمی اطلاع رسانی شد، خانه فرهنگ و هنر با ۵ میلیارد تومان اعتبار از محل سفر ریاست جمهوری به گیلان در زمینی بین فرمانداری و دفتر امام جمعه و چمن مصنوعی زمین ورزشی خرشتم دو پروژه ای هستند که در حال اجرایند .

وی گفت : کل منطقه لات لیل تا بالای بلوردکان خواستار الحاق به املش هستند نامه ای هم از سال ۸۴ در همین مورد به تهران ارسال شد امید است با پی گیری های نماینده محترم ، موضوع حل و فصل گردد.

 

در ادامه مهندس رنجبر شهرداراملش افزود: با توجه به مسائلی که شهرداری املش با آن درگیر است با نظارت اعضای شورا برنامه ای برای شهرداری تدوین شد ابتدا مطالبات حوزه پیمانکاران و مشکلات مالی بود که طی ۳۲ ماه ،مطالبات را تقریبا به صفر رساندیم و با تامین منابع بودجه ای برای مردم کار انجام دادیم کلا ۱۲ میلیارد تومان را پرداخت کردیم و مجددا شهرداری را به در آمد پویا و پایداری رساندیم با رعایت قانون شهرداری ،کارهای عمرانی اجراشد و خوشبختانه تا امروز شهرداری بدهی ندارد .

 

شهردار املش افزود : در مورد توسعه شهری ،کمربندی از مطالبات به حق مردم بود لذا اعتبارش را از محل تملک دارایی و بخشی هم از اوراق تسویه تهران ،تهیه و پیمانکار استخدام شد اما پیش نیاز پروژه تامین مصالح بود با تعرفه و خرید زمین تابستان نشین ،ساماندهی رودخانه ها مطرح شد همه مراحل انجام گردید پیمانکار با آب منطقه ای قرار داد منعقد کرد که زمان آغاز بکار ،کار تعطیل شد گذشت زمان و نوسانات در حوزه اقتصاد و نرخ تورم باعث شد که پیمانکار از اجرای پروژه انصراف دهد ناچار با پیمانکار دیگری کار را به مناقصه گذاردیم از جناب نوبخت مبلغ ۱/۵ میلیارد تومان اعتبار دریافت کردیم اکنون کار مناقصه ۱۸ ماه جاری اجرایی میشود برای پروژه کمربندی ۲/۵ میلیارد تومان تعریف کردیم بابت تملک و جمع آوری تیرهای برق در کمربندی بالغ بر یک میلیارد تومان هزینه نموده ایم اگر قرار بر توسعه شهرباشد باید کمربندی احیا شود .

مهندس رنجبر تصریح کرد :به مدت ۲ سال است زمین تابستان نشین را خریده ایم که از ۵ هزار متر آن ۲۵۰۰ مترش حریم جاده است که با گرفتن مجوز آن با توجه به شرایط خوب جوی ، زیر سازی اش را هم انجام خواهیم داد منتهی جهاد کشاورزی ،مخالف است لذا نیازمند پیگیری و رایزنی نماینده محترم با مدیر کل جهاد استان جهت رفع این مشکل هستیم.برای زیر سازی کوچه های شهر مصالح را تنی یکصد هزار تومان می خریم اگر این کار در حوزه خودمان انجام گیرد ارزش ریالی پروژه ما از ۱۰ میلیارد تومان به ۵ میلیارد تومان خواهد رسید .

وی گفت : تمام کارهای اداری پروژه پارک بازار از بستنی عباسی تا سه راه کیازنیک انجام و سرمایه گذار آمادگی تملک بافتهای قدیمی و تجدید ساخت و احیا آنان را دارد و بازار سه شنبه هم برپا خواهد شد البته بازدید توسط آقای صادقی صورت گرفته اما نیازمند برگزاری جلسه ای باحضور نماینده محترم و مهندس خرمی است .
شهردار املش گفت : براساس قانون بافت فرسوده که دولت تاکید دارد,اینها موظف به تحویل ملک به شهرداری هستند امیدواریم با حل مشکل زباله در منطقه کیازنیک ،هرچه سریعتر جایگاهش برای اجرای پروژه ها به شهرداری تحویل گردد. در اجرای طرح آرامستان ۳ هزار حفاری در بافت پشت آرامستان انجام شد که سرمایه گذار آماده انجام پروژه است برای حاشیه میدان شهدا به عنوان مرکز فروش محصولات و تولیدات حوزه املش با اولویت چای ، نقشه آماده و سرمایه گذار پس از تصویب کمیسیون استان ،اقدام خواهد کرد .
مهندس رنجبر در خصوص موضوع مدیریت پسماند گفت : ۳۲ ماه زباله از شهرستان خارج می شود سالیانه یک میلیارد تومان هزینه میشود برابر مقررات قانونی در پهنه جغرافیایی استان گیلان ، املش و رودسر و لنگرود در یک پهنه بندی پسماند قرار می گیرند تنها راه قانونی این است که زباله املش به کارخانه کمپوست لنگرود برود قبلا تفکیک را خانه به خانه انجام میشد وزباله شهری از ۲۰تن به ۶ تن رسید که قابلیت دفن با شن داشت اما چون دیگر در شهرستان اینکار انجام نمی شود از ۲۰تن به ۳۰تن رسیده است بجهت اینکه اهالی روستاهای اطراف زباله شان را در جای خالی ما میریزند از سوی دیگر جای موقتی هم نداریم که زباله را به آنجا انتقال دهیم وبعد به خارج از شهرستان ببریم امیدوارم با همکاری و مساعدت جناب نماینده مشکلات شهر املش یکی پس از دیگری مرتفع شود.

 

نماینده مردم شریف شهرستانهای رودسرواملش درمجلس شورای اسلامی با بیان اینکه همه شعارهای انتخاباتی ما حول محور یک مسئله است و آن عمران و آبادانی شهر است افزود امروز مردم از ماانتظار دارند که از دل جلسات ما مصوبه ای بیرون بیاید و پیگیر مصوباتی باشیم که منجر به حل مشکلاتشان شود.

حجت الاسلام والمسلمین صفری افزود: با روحیات یکدیگر آشناییم لذا باید با کمک هم ، موضوعات مطروحه را به سرانجام برسانیم عمده موضوعات در مورد مسایل شهری چون عمران و آبادانی و زیبا سازی شهری است که بهم ریختگی ها ، استعدادها ،ظرفیتها،کارهای نیمه تمام و اشتباهی وجود دارد که باید تصحیح شوند .

نماینده مردم رودسرواملش درمجلس خاطرنشان کرد : ظاهر شهر املش ، مشخص کننده این است که مقداری رها شده است دلیلش چیست ؟ چه نوع مدیریتی را اعمال میکنیم که نمی تواند حرکت رو به جلو داشته باشد ؟ از کارهای خوب جناب شهردار تسویه بدهکاری های گذشته ،پرداخت بموقع حقوق پرسنل ، پرداخت معوقات و بویژه جمع آوری زباله از منطقه کیازنیک که بسیار عالی بود و رضایتمندی شهروندان بویژه مردم منطقه کیازنیک را بهمراه داشت .

حجت الاسلام والمسلمین صفری دامه داد: در خصوص تامین مصالح برای فاز اول پروژه کمربندی تا حد توان مساعدت خواهم کرد در بحث آسفالت و قیر رایگان ،از امکانات وزارتخانه ای تامین اعتبار خواهد شد بخشی از کارهای شهر در مورد جوانان و نوجوانان علاوه بر مباحث ورزشی ، باید پی گیری شود .
عضومجمع نمایندگان گیلان درمجلس با بیان اینکه قرار است تغییراتی در کارخانه کمپوست رودسر ایجاد شود گفت : برای حل معضل زباله و انتقال آن به خارج از شهر ، اقداماتی صورت خواهد گرفت ودر مورد آب آشامیدنی با مهندس حسینی مدیر کل آبفای استان مباحثه شد از آنجایی که ۴۰ درصد منابع آبی شهر از خط پروژه سفید آب تامین میشود باید دنبال راهکاردیگری باشیم تا شاهد قطعی آب نباشیم آب املش باید از مسیرپروژه آبرسانی شرق از لنگرود تامین شود.

لینک کوتاه : https://rankoohnews.ir/?p=89989

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.