14:28

1403/04/25

جشنواره بین المللی فیلم رشد در شهرستان املش اغاز شد./ تصاویر

اختصاصی/ چهل و ششمین جشنواره بین المللی فیلم رشد همزمان با سراسر کشور صبح روز شنبه باحضور اقای درویشی کارشناس بررسی محتوای اموزشی اداره کل اموزش و پرورش استان ٬ مسولین شهرستان و مدیر اموزش وپرورش ٬ معاونین اموزشی ٬ کارشناس تکنولوژی وگروههای اموزشی ٬ مسول سازمان دانش اموزی ٬ مسولین شهرستان و دانش اموزان در کانون معصومیه شهرستان املش اغاز به کار کرد.

 
به گزارش خبرنگار صبح رانکوه بهرام صفری مدیر اموزش وپرورش شهرستان املش در ایین افتتاحیه جشنواره فیلم رشد گفت : چهل و ششمین دوره فستیوال فیلم رشد به مدت یک هفته در شهرستان املش برگزار میشود این جشنواره با هدف کشف استعدادهای خلاق هنری دانش اموزان در ۵ استان ( تهران ٬ سمنان٬ فارس٬ هرمزگان ٬گیلان) در شهرستان املش برگزار میشود .
امیدواریم که محور اصلی جشنواره که صرفا تعلیم و تربیت است و در قالب فرایند یاد دهی و یادگیری است به اهدافی که در نظر داریم جامه عمل بپوشانیم هدف از ارتباط هنر و اموزش برای اشتی دادن نسل دانش اموز با هنر به منظور ایجاد شور و نشاط و شادابی و پویاییو طراوت بخشی در بدنه مدارس است .
او افزود: ۶۹ فیلم علمی اموزشی تربیتی این دوره از جشنواره در پنج گروه شامل پویا نمایی٬ مستند ٬ داستانی کوتاه ٬ داستانی بلند ٬ انیمیشن به نمایش در خواهد امد .
این جشنواره از ۱۴ تا۲۱ ابان در محل کانون معصومیه ٬ مدارس شبانه روزی ٬ مجتمعهای روستایی و مناطق دور دست ییلاقی شهرستان برای فرهنگیان ٬ دانش اموزان و اولیای ارجمند به برگزار میشود.
صفری ادامه داد: هدف از اجرای جشنواره در واقع پرورش خلاقیت و نواوری در دانش اموزان و انتقال پیامهای اموزشی به انان است .
رسانه های دیداری و شنیداری به عنوان یکی از شیوه های غیر مستقیم اموزشی میتواند نکات مهم اموزشی را به کودکان ٬ دانش اموزان و نوجوانان انتقال دهد.
مدیر اموزش وپرورش املش اظهار داشت : انتقال مفاهیم دینی ٬ مفاهیم ارزشی ٬ کرامت نفس به نسل جوان ودانش اموزو اشنایی باسبک زندگی اسلامی و دینی و انقلابی و ارتقای سواد رسانه ای و دیداری و شنیداری دانش اموزان از دیگر اهداف مهم این جشنواره است صفری تصریح کرد : تمام تلاش اموزش وپرورش شهرستان املش این است تا زمینه ای را برای ارتقای دانایی و توانایی ورشد وبالندگی جهت اعتلای نظام تعلیم و تربیت ایجاد شود تا شاهد پیشرفت چشمگیر و روز افزون دانش اموزان مان در این خطه باشیم .
در این مراسم فیلم شکفتن گلها اکران شد که در قسمت نقد فیلم و پاسخ درست به سوال مسابقه در خصوص فیلم به ۷ نفر از دانش اموزان مدارس پروین ٬ جنت و ثمین هدایایی به رسم یادبود اهدا شد .
این جشنواره به همت کارشناس تکنولوژی و گروههای اموزشی و مسول سازمان دانش اموزی اموزش وپرورش شهرستان املش برگزار میشود.

 

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *