02:58

1401/11/08

استاندار گیلان:

جای استاد غیرمتعهد در دانشگاه نیست

استاندار گیلان در مراسم گرامیداشت روز دانشجو گفت: جای استاد غیرمتعهد و بی توجه به مبانی ارزشی و معنوی در دانشگاه نیست.

به گزارش رانکوه نیوز، اسدالله عباسی، استاندار گیلان عصر امروز (چهارشنبه ۱۶ آذر ماه) به مناسبت روز دانشجو در جمع دانشجویان دانشگاه ها، موسسات و مراکز آموزش عالی گیلان در دانشگاه پیام نور این استان گفت: روسای دانشگاه‌ها و مدیران استان باید پاسخگوی دانشجویان باشند.

اسدالله عباسی، استاندار گیلان عصر امروز (چهارشنبه ۱۶ آذر ماه) به مناسبت روز دانشجو در جمع دانشجویان دانشگاه ها، موسسات و مراکز آموزش عالی گیلان در دانشگاه پیام نور این استان گفت: روسای دانشگاه‌ها و مدیران استان باید پاسخگوی دانشجویان باشند.

 

او با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دانشجو و تبریک روز دانشجو، دانشجویان را نیروی محرکه نقادی سازنده برای رفع محدودیت‌ها و تسریع در روند توسعه برشمرد و تأکید کرد: نقد سازنده و حتی در بعضی موارد اعتراض قانون مدارانه به هیچ وجهی به معنای اغتشاش نیست.

استاندار افزود: در بستر نقد و پایش امور، نقصان‌ها رصد و پیگیری می‌شود و زمینه بهبود امور در راستای نیل به پیشرفت و تعالی فراهم می‌آید.

عباسی با اشاره به فرق بین اغتشاش و اعتراض گفت: اعتراض باید سازنده و بر اساس قانون باشد، اما تخریب کردن، کشته سازی و سایر اقدامات چه معنی دارد؟

او تصریح کرد: به دستگاه‌های نظارتی دانشگاه و مسئولان دانشگاه‌ها اعلام می‌کنم با استادی که به جای آرام کردن دانشجو نسبت به تحریک او اقدام می‌کند و با دشمن همصدا می‌شود، به طور قاطع برخورد کنند در غیر این صورت با مسئولان دانشگاه برخورد خواهم کرد.

به گفته استاندار گیلان، جای استاد غیرمتعهد و بی توجه به مبانی ارزشی و معنوی جامعه آن‌هایی که چراغ سبز به دشمن نشان می‌دهند، در دانشگاه نیست و افرادی که در گذشته این قبیل از اساتید را جذب کرده‌اند باید پاسخگو باشند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *