14:02

1403/01/26

جاهای دیدنی املش

املش شهر توریستی در شرق استان گیلان هست که انبوهی از جاذبه های گردشگری را در دل خود جای داده است. عنصر اصلی در املش جنگل است

جاهای دیدنی املش

 تالاب زربیجار: تالاب زربیجار را شاید بتوان مشهورترین جاذبه گردشگری املش به شمار آورد. این تالاب محل زیست انواع مختلفی از پرندگان است و حضور این پرندگان در محدوده این تالاب، پرواز دسته جمعی آنها و آوازهایشان که از هر سو به گوش می رسد تالاب زربیجار را واجد کیفیتی ویژه ساخته است. دیگر ویژگی محبوب این تالاب ترکیب رنگ متنوع و زیبای نواحی اطراف آن است که زربیجار را به مقصدی محبوب برای عکاسان حرفه ای تبدیل نموده است. این تالاب علاوه بر این برای کشاورزی این ناحیه نیز بسیار حائز اهمیت است. کشاورزان محلی این منطقه از آب این تالاب جهت آبیاری مزارع و شالیزارهای برنج بهره می برند. تالاب زربیجار گنجایش بیست و پنج هزار متر مکعب آب را دارد. این آب از دو منبع یعنی رودخانه های هردوآب و پل رود تامین می گردد.

 

 آبشار سیاه تاش: این جاذبه گردشگری مشهورترین و محبوب ترین آبشار منطقه املش است. آبشار سیاه تاش نه فقط به خاطر جذابیت خود بلکه به خاطر مسیر جنگلی دسترسی به آن همواره گردشگران زیادی را به سمت خود جذب می کند. این مسیر جنگلی زیبا با یک پیاده روی دو کیلومتری در نهایت در دل کوه های منطقه رانکوه به آبشار پنجاه متری سیاه تاش می رسد. آبشار سیاه تاش که در فاصله ای حدود بیست کیلومتر با شهر املش قرار گرفته است به سبب موقعیت کوهستانی خود از آب و هوایی خنک و دلپذیر نیز برخوردار می باشد. همچنین از فراز کوه های این منطقه می توان منظره ای زیبا را از شهر سبز املش مشاهده کرد.
بدون سرمایه ساعتی 42 هزار تومان درآمد داشته باش!

روستای تابستان نشین: این جاذبه گردشگری در هفت کیلومتری املش و در کوهپایه های جنوب این شهر واقع گردیده است. روستای تابستان نشین با اسم خود ویژگی خود را نیز برملا می کند. این روستا روستایی به شدت خنک و ییلاقی است و خوش آب و هوا ترین تابستان های گیلان را می توانید در دل آن بیابید. تابستان نشین که در ارتفاع چهارصد متری نسبت به سطح دریا قرار گرفته است دو جاذبه طبیعی زیبا را نیز در درون خود جای داده است. یکی از این جاذبه ها آبشار فصلی خرم دره می باشد و دیگری رودخانه شلمان رود است. آبشار خرم دره در فصول گرم سال و در پی آب شدن برف های موجود در ارتفاعات روستا به جریان می افتد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *