02:36

1403/04/01

ثبت جهانی گلزارهای شهدای والامقام با جدیت پیگیری می شود

 به گزارش صبح رانکوه، حجت الاسلام والمسلمین ˈ محمدعلی شهیدی محلاتی ˈ درسفراستانی به گیلان و در بازدید از روند اجرای طرح بازسازی گلزار شهدا آستانه اشرفیه  اظهار داشت: همچنین در حال حاضر عملیات بازسازی حدود سه هزار گلزار شهدا کشور نیز در حال انجام است.

وی با بیان اینکه اتمام این طرح های نیمه کاره تا پایان سالجاری در اولویت قرار دارد، افزود: با جذب اعتبارات لازم در سال آینده ساماندهی گلزارهای شهدایی که تاکنون به اجرا نرسیده صورت می گیرد.

معاون رییس جمهوری در ادامه با بیان اینکه 19 هزار و 500 گلزار شهدا در سطح کشور وجود دارد، تصریح کرد: گلزارهای شهدا باید به محل زیارتگاه شهدا تبدیل شوند و توسعه فرهنگی گلزارهای شهدا در سطح کشور باید همواره مورد توجه قرار گیرد.

وی با بیان اینکه تمامی گلزارهای شهدای کشور ثبت ملی شده اند، افزود: ثبت جهانی گلزارهای شهدای والامقام از جمله برنامه هایی است که با جدیت پیگیری می شود.

حجت الاسلام شهیدی محلاتی همچنین با اشاره به اجرای طرح ساماندهی گلزار شهدا آستانه اشرفیه اظهار داشت: خوشبختانه با توجه به کمک های مردمی اجرای طرح ساماندهی گلزار شهدای اسن شهرستان به خوبی صورت می گیرد.

وی گفت: در اجرای این طرح متولیان ابتکارات خوبی داشته اند که امیدواریم با اتمام آن، شاهد انجام فعالیت های فرهنگی مناسبی در جوار شهدا باشیم.

حجت الاسلام سید محمدعلی شهیدی محلاتی درادامه سفر استانی در دیدار با خانواده های معظم شهدا و ایثارگران شهرستان آستانه اشرفیه گفت: انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی (ره) به پیروزی رسید و در این مسیر، فرزندانی از این سرزمین که برای پاسداری از آرمان های والای انقلاب قدم برداشتند، جان خویش را نثار کردند.

وی ایمان و اعتقاد راسخ مردم به باورهای دینی را یکی دیگر از عوامل پیروزی انقلاب عنوان و اظهار کرد: مردم همواره پشتیبان بسیار خوبی برای انقلاب و نظام اسلامی بوده اند و این امر را در طول هشت سال دفاع مقدس ثابت کردند.

معاون رییس جمهوری با اشاره به دشمنی های صورت گرفته علیه انقلاب از همان روزهای اول پیروزی گفت: امام خمینی (ره) با رهبری پیامبرگونه خویش کشتی انقلاب را هدایت کرد و پس از ایشان نیز رهبر معظم انقلاب، با درایت و رهنمودهای خردمندانه، پرچم انقلاب را در دست دارند.

حجت الاسلام شهیدی محلاتی در ادامه سخنانش؛ بنیاد شهید و امور ایثارگران را جامعه بزرگی از خانواده های ایثارگران و شهدا ذکر و تصریح کرد: هم اکنون حدود سه میلیون و 300 هزار نفر از خانواده های شهدا و ایثارگر تحت پوشش این بنیاد هستند.

وی با اشاره به اقدامات صورت گرفته از سوی این بنیاد طی یک سال گذشته گفت: با جدیت و با توجه به رهنمودهای مقام معظم رهبری، رفع مشکلات خانواده های ایثارگران و شهدا را در اولویت قرار داده ایم.

به گفته حجت الاسلام شهیدی محلاتی؛ پرداخت مطالبات معوق خانواده های ایثارگران و شهدا از جمله اقداماتی بوده که انجام شده و می کوشیم تا پایان شهریورماه جاری تمامی این مطالبات پرداخت شود.

وی با بیان اینکه حدود 67 هزار نفر از خانواده های ایثارگران و شهدا با مشکل بیکاری روبرو هستند، افزود: در هر سال بین دو تا سه هزار فرصت شغلی برای خانواده های تحت پوشش این بنیاد ایجاد می شود.

وی همچنین به اجرای طرح های اشتغالزا از سوی بنیاد شهید اشاره و اضافه کرد: با اجرای این طرح ها که با مشارکت بخش خصوصی و ایثارگران انجام می شود، فرصت های شغلی جدیدی فراهم خواهد شد./شهید نیوز

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *