خیراله باباگلی، نیکوکار رودسری زمین باغی خود را برای توسعه بقعه آقا سید جعفر و بی سکینه جیرکل رودسر وقف کرد.       ریس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان رودسر و املش در گفتگو با خبرنگار رانکوه نیوز با اعلام این خبر اظهار داشت: طی مراسمی و با حضور مدیرکل اوقاف گیلان، کلنگ احداث […]

خیراله باباگلی، نیکوکار رودسری زمین باغی خود را برای توسعه بقعه آقا سید جعفر و بی سکینه جیرکل رودسر وقف کرد.

 

 

 

ریس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان رودسر و املش در گفتگو با خبرنگار رانکوه نیوز با اعلام این خبر اظهار داشت: طی مراسمی و با حضور مدیرکل اوقاف گیلان، کلنگ احداث بنای جدید بقعه آقا سید جعفر و بی بی سکینه جیرکل رودسر به زمین زده شد.

 

حجت الاسلام عباس خوبرو افزود: این بقعه متبرکه در روستای جیرکل رحیم آباد رودسر واقع شده و با پیگیریهای هیات امنا و اوقاف رودسر و تهیه نقشه جامع براساس وضعیت خاص امامزاده و رانشی بودن زمین نیاز به بررسی همه جانبه بود که همسایه امامزاده خیراله باباگلی برای گسترش بقعه و جلوگیری از رانش و حادثه قطعه ای از زمین خود را اهدا و وقف نموده و روز جمعه ۲۵مرداد کلنگ احداث بقعه متبرکه سید ابوجعفر جیرکل رحیم آباد به زمین زده شد.

 

 

وی خاطر نشان کرد:  مساحت زمین وقف شده ۵۲ متر و ارزش ریالی آن ۱۵ میلیون تومان استو این نخستین وقف شهرستان رودسر در سال جاری است.