08:00

1403/04/24

ثبت‌نام 30 نفر در گیلان برای انتخابات مجلس قطعی شد

مدیرکل سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری گیلان گفت: از شروع ثبت‌نام قطعی داوطلبان دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی تا پایان روز گذشته (از ۲۷ تا ۳۰ مهرماه)، نام‌نویسی ۲۱۴ نفر در این استان تکمیل و قطعی شد.

به گزارش رانکوه نیوز،جواد شفیعی ثابت روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: از این تعداد ۱۹۹ نفر مرد و ۱۵ نفر بانو هستند که در ۱۱ حوزه انتخابیه استان برای ۱۳ کرسی نمایندگی مجلس شورای اسلامی تاکنون ثبت نام خود را قطعی کرده‌اند ضمن اینکه تا سوم آبانماه همچنان برای نام نویسی داوطلبان ادامه دارد.

وی افزود: در حوزه‌های انتخابیه رشت و خمام ۵۵ نفر، رودسر و املش ۳۰، لاهیجان و سیاهکل ۲۵، تالش، ماسال و رضوانشهر ۱۷ نفر، فومن و شفت ۱۶، بندرانزلی ۱۵ نفر، آستارا ۱۴، لنگرود ۱۲، رودبار ۱۲، صومعه‌سرا ۱۰ و حوزه انتخابیه آستانه‌اشرفیه هم هشت نفر ثبت‌نام نهایی کرده اند.

دبیر و سخنگوی ستاد انتخابات گیلان با اشاره به اینکه مهلت ثبت‌نام قطعی داوطلبان دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی تا سوم آبان است، تصریح کرد: این زمان قابل تمدید نیست ضمن اینکه نام‌نویسی از داوطلبان به صورت غیرحضوری با رایانه برای افرادی که کدرهگیری دریافت کرده اند، امکان پذیر است.

وی از همه رسانه‌ها و داوطلبان خواست تا مفاد ماده ۷۹، ۸۲ و ۸۳ قانون انتخابات را مطالعه کرده و در چهارچوب آن برنامه‌ریزی کنند.

یک هزار و ١٧٢ نفر برای شرکت در دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی پیش ثبت نام کرده بودند که از این تعداد هزار و ۳۰ نفر مرد و بقیه زن بودند.

دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی همزمان با ششمین دوره انتخابات خبرگان رهبری ۱۱ اسفند سال جاری برگزار می شود.

۴۵ هزار نفر از عوامل اجرایی و نظارتی برای برگزاری دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در روز یازدهم اسفندماه امسال مشارکت می‌کنند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *