19:59

1403/04/23

تولیدکنندگان و بازنشستگان جهاد کشاورزی املش تجلیل شدند

بهره ور

– در همایشی با عنوان ˈمدیریت و فرهنگ جهادیˈ از تولیدکنندگان و بازنشستگان نمونه جهاد کشاورزی شهرستان املش تجلیل شد.

به گزارشصبح رانکوه، مدیر جهاد کشاورزی املش روز سه شنبه در این همایش که به مناسبت هفته جهادکشاورزی برگزار شد، گفت: عملکرد خالصانه توام با روحیه فرهنگ جهادی نیروهای این دستگاه موجب ارتقای سطح رضایتمندی مردم روستاهای املش شده است.

ˈمسعود بهره ور فتیدهˈ با بیان اینکه ما مدیون و وارث خون شهدای رزمندگان جهادی هستیم، افزود: باید مدیریت جهادی آن سنگرسازان بی سنگر همچنان الگوی کاری ما در شرایط کنونی باشد.

وی تصریح کرد: باید تمام همت ما در جهت خدمت بیشتر به جامعه باشد تا مردم در سایه امنیت شغلی در روستاها بتوانند با تولید بیشتر و درآمدزایی مضاعف به پیام رهبر معظم انقلاب اسلامی جامه عمل بپوشانند.

وی در ادامه با اشاره به مساله مهم امروز جهان ˈجنگ تامین غذا و آبˈ افزود: باید مدیریت صحیح و درستی برای تولید مواد غذایی سالم و ارگانیک انجام شود که در غیر این صورت جامعه دچار مشکلات خواهد شد.

بهره ور، آموزش کشاورزان را در استفاده از نهاده های کشاورزی برای بهبود و ارتقاء سطح تولید را مهم خواند و گفت: برای مثال کارشناسان ترویج ما باید مردم را در استفاده از کودهای شیمیایی آگاه کنند تا در آینده شاهد کاهش استفاده از سموم شیمیایی در تولیدات کشاورزی باشیم و غذایی سالم تحویل مردم جامعه بدهیم.

وی همچنین با اشاره به استفاده بی رویه از آبهای زیرزمینی گفت: امروز این استفاده نادرست از عمق 20متری به عمق 100متری رسیده و بسیار هشدار دهنده است.

بهره ور با اشاره به استفاده صحیح از نزولات آسمانی برای آبیاری زمین های کشاورزی افزود: خوشبختانه با توجه به این تدبیر کشاورزان املشی در سال جاری زراعی در شخم زمستانی مزارع خود به میزان 90درصد از آب های سطحی بدون استفاده از چاه های آب بهره جست و از این حیث در استان حائز کارکرد برتر شد.

به گفته وی، جهاد کشاورزی املش در جهت ایجاد اشتغال و امنیت شغلی در روستاها و درآمدزایی توانست با توزیع نهال مرکبات ، پرداخت تسهیلات ارزان قیمت به کشاورزان و… قدمهای اساسی بردارد که فقط در بخش توزیع نهال مرکبات 100میلیون ریال یارانه به کشاورزان تعلق گرفت.

گفتنی است در پایان این همایش از تولیدکنندگان ، بازنشستگان نمونه و پنج ایثارگر اداره جهاد کشاورزی املش تجلیل شد./ایرنا

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *