فرمانده انتظامی شهرستان املش گفت : شهروندان برای پیشگیری از کلاهبرداری کلاهبرداری کارت به کارت ، هشدار‌های پلیس را جدی بگیرند.

سرهنگ دوم باقر رجبی ویسرودی در گفتگو با خبرنگار رانکوه نیوز با اعلام این خبر افزود:

۱- شهروندان عزیز؛ با توجه به افزایش مبلغ کارت به کارت تا سقف ۱۰۰ میلیون ریال،به منظور پیشگیری از کلاهبرداری به شیوه کارت به کارت، در صورت دریافت هرگونه پیامک و برقراری تماس از سوی منابع یا افراد ناشناس، به هیچ وجه فریب ادعای آنان را نخورده و به پای دستگاه های خودپرداز مراجعه نکنید.
۲- ممکن است برخی افراد کلاهبردار با سوء استفاده از وضعیت موجود با شهروندان تماس گرفته و با بهانه هایی همچون برنده شدن در قرعه کشی اپراتورهای تلفن همراه، سفر به عتبات عالیات مسابقات رادیویی و…، درخواست واریز مبالغی به حساب آنان داشته باشند به این ادعا توجهی نداشته باشید.
۳- هموطنان عزیز توجه داشته باشند که برای دریافت هرگونه جایزه نیازی به مراجعه به دستگاه های خودپرداز نیست بلکه افراد کلاهبردار پس از فریب سوژه های خود و کشاندن آنان به باجه عابر بانک، موجودی حساب مخاطب خود را از طریق هدایت تلفنی مهندسی شده و با انجام شگردهای متقلبانه به حساب های غیر انتقال و اقدام به کلاهبرداری می کنند.

۴ – به هموطنان عزیز توصیه می شود مراقب درخواست تلفنی یا حضوری افراد ناشناس برای انجام هرگونه عملیات بانکی، انتقال وجه، کارت به کارت و ارائه رمز اول و دوم کارت عابر بانک باشند
۵- هموطنان عزیز هرگونه موارد مشکوک را با مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ درمیان بگذارند.

وی در پایان یادآور شد: پلیس با شعار نوروزی ” سلامت خانواده ، امنیت جامعه ” در خدمت شماست.

انتهای پیام/