16:37

1403/03/31

تن آقا تختی در گور لرزید

بالاخره به بدترین شکل ممکن اتفاق افتاد، موضوعی که باید خیلی پیشترها فکری برایش می شد؛ اما کسی را یارای چاره اندیشی نبود تا اینکه امروز خود مردم یک ” نه ” بزرگ به حضور ورزشکاران و قهرمانان بازنشسته در شوراهای اسلامی شهر گفتند.

 

 

 

 

آنها (ورزشکاران) نیز آنقدر از این اتفاق سرخورده شدند که در اولین جلسه شورای اسلامی کلانشهر تهران بعد از انتخابات، دو نفر از سردمدارانشان در صحن علنی شورا حسابی از خجالت هم درآمدند و بعد از اینکه با انواع و اقسام  متلک و طعنه و کنایه و فحاشی و هتاکی اقناع نشدند و با مشت و لگد نیز به جان هم افتادند، تا حد واقعی ورزشکاران را نشان دهند.

حال هرچقدر بگویند که مشت نمونه خروار نیست اما از کوزه همان طراود که در اوست.

علیرغم احترامی که مردم برای همه ورزشکاران قائلند اما عده ای خاص از آنان با کسب اولین مدال و زدن اولین گل، فخرفروشی را سرلوحه کار خود قرار می دهند و زمین و زمان را بدهکار خود می دانند، حتی مردم را.

اما مردم با هوشیاری، به حضور بیش از یک دهه ای این قهرمانان دیروز در صحنه سیاست، نه بزرگی گفتند، نه فقط علیرضا دبیر و عباس جدیدی و هادی ساعی و حسین رضازاده در تهران، بلکه ابراهیم مهربان در لاهیجان، بهنام محمودی در کرج، بهنام طیبی در قائمشهر، فریدون اصفهانیان در زنجان، رسول جزینی در اصفهان، رسول شیخی در نور و دیگر ورزشکارانی که از سایر شهرها در شوراها ثبت ‌نام کرده بودند، نتوانستند نظر مردم را جلب کنند و به این مجالس شهری وارد شوند.

شاید پیرو درگیری علیرضا دبیر و عباس جدیدی اینگونه برآید؛ فضایی که جدیدی با حرکت های ناشیانه اش بوجود آورد باعث و بانی عدم اقبال مردم به ورزشکاران شده باشد، اما در حقیقت ورزشکاران باید در واکاوی این نه بزرگ به خود رجوع کنند، به عملکرد خود، به اینکه در چالش های بزرگ شهری چه نقشی ایفا کردند؟ آیا در تخصصشان بود که در مورد مثلا ترافیک اظهار نظر کنند؟ آیا فقط بی پولی عامل تکدی گری است؟! آیا احتیاط (اعتیاد) را راه چاره ای نیست؟! ” زاویه افق بدن به پا” را چه کنیم، آیا قهرمان کشتی دنیا باید کتابی در خصوص نماز بنویسد یا کتابی در راستای ورزش؟ اینها عامل حذفشان بود، این بی تدبیری ها، مردم نیز بعد از یک دهه ای که بهشان فرصت دادند دریافتند بازگشت آنان به تشک کشتی و تاتامی بازخورد بهتر و بیشتری برای جوانان این مرز و بوم خواهد داشت تا صحن علنی شورا.

اینها مدام آقا تختی را الگوی خود می خواندند اما کاری کردن که تن آقا تختی در گور لرزید.

 

به قلم: صاحب مقصودی

 

پایگاه اطلاع رسانی صبح رانکوه: انتشار مطالب خبری و یادداشت های دریافتی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *