16:47

1403/01/31

امام جمعه املش:

تلاش برای جوانی جمعیت و حمایت از خانواده از مهمترین وظیفه مسئولین و مردم است

امام جمعه املش با اشاره به فرمایشات رهبر انقلاب که فرمودند: جوان شدن جمعیت و حمایت خانواده یکی از مهم‌ترین فرایض مسئولین و آحاد مردم است.

به گزارش خبرنگار رانکوه نیوز؛ حجت‌الاسلام والمسلمین رنجبر امام جمعه شهرستان املش در خطبه های نماز عبادی-سیاسی جمعه با تبریک میلاد باسعادت حضرت معصومه س ، روز دختر و دهه کرامت افزود:همه انسانها بالقوه و بالذات کرامت دارند ،انسانی از این کرامت بهره مند است که متوسل به ثقلین شود.

اختصاصی

وی با اشاره به اینکه ما برای تحقق دولت کریمه امام زمان( عج )نیاز به کرامت،احترام ،ارزش گذاری در جامعه ،نیاز به اندیشیدن،تفکر وتدبر داریم افزود:در تربیت دختران باید بیش از پیش اهتمام داشته باشیم ،واقعا شایسته نیست که در فضاهای مجازی و بحران هایی که بوجود آمده دختران ما عفاف و حجاب را زیر پا بگذارند.خطیب جمعه املش با بیان اينکه عفاف وحجاب عقلانیت الهی ،یک تفکر قرآنی و ائمه است نه بحث لجبازی و سیاسی افزود:این فتنه ها نیلز به مقاومت،ایستادگی،بصیرت افزایی مجاهدت و همراه و همگام بودن با علما را دارد.

امام جمعه املش همچنین با گرامیداشت فرا رسیدن سوم خرداد و فتح خرمشهر با اشاره به اینکه در سال ۶۱ فتح خرمشهر یک معجزه الهی بود افزود:امام خمینی ره در این باره جمله طلایی فرمودند که خرمشهر را خدا آزاد کرد.
وی با بیان اينکه مقاومت باعث پیروزی می شود،مقاومت بهتر از تسلیم شدن است افزود:مقاومت نوار غزه در برابر اسرائیل و فلسطین نمونه هایی هستند و الحمد ا….بعد از انقلاب هر عملیات و هر مقاومتی فلسطين به پیروزی رسید به لطف راهنمایی سردار سلیمانی و سردار همدانی ها بوده که به پیروزی رسید و این دفاع مقدس باید تببین شود.
وی در ادامه به ۳۰ اردیبهشت روز ملی جمعیت پرداخت و گفت:در شهرستان املش چندین جلسه در بحث جمعیت و فرزند آوری، نهضت جمعیت و رشد جمعیت تشکیل شده است و دستور عمل کلی است که بحث فرزند آوری مطالبه رهبر معظم انقلاب است.
رهبر انقلاب فرمودند جوان شدن جمعیت و حمایت خانواده یکی از مهم‌ترین فرایض مسئولین و آحاد مردم است.
وی افزود:در شهرستان املش تولد ۱درصد ولی مرگ و میر چند برابر اعلام شده است لذا برنامه هفتم نرخ میانگین ۲ونیم درصدباشد
از مهمترین اهداف جوانی جمعیت پایین آمدن سن ازدواج است و در این راستا دولت باید در بحث مسکن، اشتغال بیش از این باید کار شود.
حجت‌الاسلام والمسلمین رنجبر همچنین با بیان اینکه ما مسئولان نیز باید تسهیلاتی از جمله فراهم کردن زمین برای خانه دار شدن ۳ فرزند دار ها فراهم نماییم افزود:در خصوص وام های فرزند آوری که بسیار کم است انشاا…مسئولان تجدید نظر کنند.
امام جمعه املش در ادامه افزود:درود به ارتش نیروی دریایی ایران اسلامی که با حرکت بزرگ دریانوری ۷۰ هزار کیلومتر را مقتدرانه طی کردندو این نشانه آنست که ما می‌توانیم بر تحریم ها قالب شویم
وی همچنین به نمایشگاه کتاب اشاره داشت و افزود:مقام معظم رهبری فرمودند فرهنگ سازی و جریان سازی نیاز به کتاب و کتابخوانی دارد.خوشبختانه این نمایشگاه بیشترین فروش کتاب را علی رغم وجود فضای مجازی داشت
امام جمعه املش در پایان احیای کار های فرهنگی،هیات های مذهبی و مساجد را از مطالبات در شهرستان املش عنوان کردو افزود:خرید ساختمان برای بهزیستی شهرستان املش نیز یکی از مطالبات چندین ساله بود که به امید خدا با پیگیری ها اقدام شد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *