کارخانه چایسازی نسیم شهرستان املش با بیش از ۲۰ سال سابقه فعالیت در تولید چای سیاه،عصاره چای،نوشابه،شیرچای ودیگر فراورده های چای مشغول فعالیت می باشد.     اسماعیل پور رئیس هیت مدیره و مدیر عامل شرکت نسیم چای درابتدای گفتگوی خود با خبرنگار رانکوه نیوز اظهار داشت : این شرکت با زیربنای ۴۴هزارمتر از سال […]

کارخانه چایسازی نسیم شهرستان املش با بیش از ۲۰ سال سابقه فعالیت در تولید چای سیاه،عصاره چای،نوشابه،شیرچای ودیگر فراورده های چای مشغول فعالیت می باشد.

 

 

اسماعیل پور رئیس هیت مدیره و مدیر عامل شرکت نسیم چای درابتدای گفتگوی خود با خبرنگار رانکوه نیوز اظهار داشت : این شرکت با زیربنای ۴۴هزارمتر از سال ۸۶ شروع به فعالیت کرده است.

 

وی با بیان اینکه با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری که هرسال با کلمات بزرگوارانه خودشان آرامشی را به مردم و تولیدکنندگان ارائه میدهند اما متاسفانه این فرمایشات از سوی برخی مسوولین مورد پیگیری و بررسی قرار نمیگیرد واین بی توجهی ها باعث عدم و ورشکستگی بیشتر کارخانجات شده است.

 

مدیر عامل شرکت نسیم چای  افزود: ۷ واحد تولیدی را در یک مجموعه طراحی کردیم و چای که تولید می شود ۶۰درصد آن قابل شرب است و ۴۰ درصد باید به صد درصد تبدیلی برسد تا به یک محصول ارزشمند اقتصادی غذایی تبدیل شود.

 

اسماعیل پور با بیان این مطلب که برگشت سهمیه اقتصادی که این کارخانه و کارخانجات دیگر می توانند به نظام جمهوری اسلامی بدهند آنقدر باارزش است که درتمام کشورهای چای خیز سالهاست دارند ادامه میدهند یادآور شد:ما بایستی از سال ۹۰ اینکار را انجام میدادیم اما بدلیل مشکلاتی که در زمینه چای بودجود آمد نتوانستیم انجام دهیم.

وی درادامه مشکلات این شرکت را عدم تعهد بانک ها نسبت به پرداخت تسهیلات برای سرمایه گذاری و توسعه شرکت عنوان کرد و گفت:برای تاسیس شرکت نسیم چای ۵۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری کردیم اما از سوی بانک ها با شکست مواجه شدیم واز سال ۹۰ عملا کارخانجات اعلام تعطیلی کردند.

 

اسماعیل پور اضافه کرد:اگر حمایت از سوی مسوولان بالادست صورت گیرد ما میتوانیم ۳هزارتن چای تولید و به اضافه ۱۸۰ کارخانه دیگر ۴۰درصد چای تبدیلی را به فراوری تبدیل نماییم.

 

مدیر عامل شرکت نسیم چای با بیان اینکه درحال حاضر فقط تولید چای سبز به چای خشک راداریم و تولیدات چای سبز،عصاره ها و نوشابه ها به ده درصد رسیده است افزود:برای رونق بخشیدن به مابقی تولیدات ذکر شده نیاز به ۳۰میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم.

 

اسماعیل پور درپایان با اشاره به اینکه سالانه ۳۰۰تا۵۰۰تن چای دراین شرکت تولید می شود گفت: ما میخواهیم که مردم با افرایش قیمت چای راضی باشند و از مسوولین میخواهیم که در رابطه با تغییر کاربری اراضی چای سخت گیری جدی تر داشته باشند و از ساخت وسازهای بی رویه جلوگیری نمایند چرا که چای، طلای سبز از نیاکان ما به یادگار گذاشته شده اند وچرخه اقتصاد کشاورزان می باشد.

 

عکس و خبر: ابوالفضل شکری