05:39

1403/02/02

تصویر پلنگ در جنگل‌های گیلان ثبت شد

مدیرکل حفاظت محیط زیست گیلان از مشاهده و تصویربرداری یک قلاده پلنگ در ارتفاعات جنگلی روستای جلیسه دیلمان شهرستان سیاهکل واقع در شرق گیلان خبر داد.

به گزارش رانکوه نیوز، روابط عمومی و امور رسانه اداره کل حفاظت محیط زیست استان گیلان، حمزه عشوری با اعلام این خبر گفت: یکی از دوستداران محیط زیست شهرستان سیاهکل در ناحیه پیرکوه روستای جلیسه دیلمان موفق به مشاهده و تصویربرداری از یک قلاده پلنگ شد.

وی با اشاره به اینکه وجود این گونه ارزشمند در این منطقه نشانگر مناسب بودن زیستگاه برای حیات آن است، اظهار کرد: پیش از این نیز در گشت و پایش‌های محیط‌بانان در مناطق تحت مدیریت استان به دفعات این گونه مشاهده و از آن تصویربرداری شده است.
عشوری اظهار کرد: مشاهده پلنگ و یا هر حیوان وحشی دیگری در نقطه، نقطه استان گیلان خبر خوشایند و امیدوار کننده‌ای است و نوید آینده‌ای روشن را در حوزه محیط زیست استان می‌دهد اما چگونگی رفتار با این حیوانات مساله‌ای است که باید برای آن چاره‌ای اندیشیده شود.

وی ادامه داد: گیلان با دارا بودن تنوع حیات وحش و تنوع زیست‌بومی یکی از مهمترین استان‌های کشور از لحاظ حیات وحش و تنوع زیستی محسوب می‌شود و حفاظت از گونه‌های حیات وحش نیازمند مشارکت همه مردم است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *