21:18

1402/12/11

تصویر ستاره های مشهور فوتبال که قلبشان ناگهان ایستاد

به گزارش  گروه ورزش صبح رانکوه، سایت ورزش 3 نوشت:مرگ ناگهانی هادی نوروزی، اهالی فوتبال را حسابی غافلگیرکرد اما در دنیای فوتبال، این اولین بار ‏نیست که قلب یک بازیکن، ناگهان از حرکت می ایستد.‏ در همین یک دهه اخیر، این اتفاق تلخ برای ستاره هایی از کشورهای مختلف ‏رخ داد و دنیای فوتبال را در غم فرو برد.

 

 

مارک ویوین فو
جام کنفدراسیون های 2003 در فرانسه، برای همیشه با مرگ این هافبک کامرونی در یادها خواهد ماند. ‏در‎ ‎‏ دقیقه 72 دیدار کامرون مقابل کلمبیا بود که ویوین فو ناگهان روی زمین افتاد و علی رغم تلاش ‏پزشکان، دیگر هرگز بلند نشد.

 

ستاره هایی که ناگهان قلبشان ایستاد +تصاویر

میکلوش فهر
دیدار تیمهای بنفیکا و ویتوریا گیمارش در لیگ فوتبال پرتغال وقت تلف شده خود را می گذراند و بنفیکای ‏قرمزپوش تازه با گلزنی فرناندو آلیار یک بر صفر از حریف جلو افتاده بود که میکلوس فهر مهاجم ‏مجارستانی بنفیکا که از دقیقه 60 وارد زمین شده بود، ناگهان نقش زمین شد. بازیکنان حیرت زده دو تیم ‏و گروههای امداد خیلی سریع دور او را گرفتند‎.‎‏ هم تیمی های او یا دست به دعا برداشته بودند یا گریه می ‏کردند. داور بازی هم آرام و بهت زده به صحنه نگاه می کرد‎.‎‏ طرفداران بنفیکا هم آنقدر بی قراری کردند، ‏تا این که مرگ ناگهانی او به خبر اول ورزش جهان تبدیل شد‎.

ستاره هایی که ناگهان قلبشان ایستاد +تصاویر

 

آنتونیو پوئرتا
فصل 08-2007 لالیگا تازه شروع شده بود که مرگ آنتونیو پوئرتا در دیدار سویا- ختافه، فوتبال اسپانیا ‏را عزادار کرد. در میانه بازی بود که پوئرتا روی زمین افتاد اما با کمک پزشکان ورزشگاه، توانست ‏هوشیاری اش را به دست بیاورد و راهی رختکن شود اما در آنجا بار دیگر از هوش رفت و این بار دیگر ‏برنگشت.

ستاره هایی که ناگهان قلبشان ایستاد +تصاویر

دنیل خارکه

اسپانیول اردوی پیش فصلش را در فلورانس ایتالیا سپری می کرد که خارکه براثر حمله قلبی درگذشت. ‏هرچند اخبار دقیقی از لحظه مرگ او وجود نداشت اما رسانه های اسپانیایی ادعا کردند او در حال صحبت ‏کردن با همسرش از طریق تلفن بود که دچار حمله قلبی شد. همسر خارکه هم در زمان مرگ او باردار ‏بود.‏

ستاره هایی که ناگهان قلبشان ایستاد +تصاویر

مائورو موریسینی
‏14 آوریل 2012 می توانست یک روز خوب برای لیورنو و پیرماریو موروسینی باشد. لیورنو درخانه پسکارا، 2- صفر از میزبان ‏خود پیش بود، ولی این بازی در دقیقه 31 یک تراژدی تلخ دیگر را درفوتبال دنیا رقم زد‎. هافبک 26 ساله لیورنو به دلیل ایست قلبی روی زمین افتاد و پس از دوبار تلاش برای بلندشدن از جایش بی حرکت روی چمن ‏ورزشگاه پسکارا ماند.

ستاره هایی که ناگهان قلبشان ایستاد +تصاویر

این اتفاق در زمان یکی ازحملات پسکارا رخ داد‎.‎ آنچه مرگ این هافبک جوان را تراژیک تر کرد، داستان تلخ زندگی او در یک دهه آخر زندگی اش بود. ‏زندگی موروسینی از سال 2001 با حوادث تلخ گره خورد. ابتدا مادرش کامیلا، درگذشت و دو سال بعد، او پدرش را نیز از دست داد. ‏اما این پایان مصیبت‌های زندگی این پسرک برگامویی نبود. او که مسوولیت نگهداری از خواهر و برادر معلولش را برعهده داشت، ‏برادرش را نیز از دست داد تا تنها سال‌های پایانی عمرش را با خواهر بزرگ‌تر و معلولش زندگی کند‎.

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *