05:55

1402/12/05

تشدید برخورد با موتورسیکلت‌های فاقد پلاک در املش

رئیس پلیس راهور شهرستان املش از تشدید برخورد با موتورسیکلت‌های فاقد پلاک و پلاک مخدوش که امنیت و آسایش مردم را به مخاطره می اندازندخبر داد

سرهنگ بهمن جعفری در گفتگو با خبرنگار رانکوه نیوز با اشاره به افزایش تخلف موتورسیکلت‌هادر چند ماه اخیر اظهار داشت: موتور سیکلت های که فاقد پلاک یامخدوش دارند، موتورهایی که وارد پیاده‌رو می‌شوند، راکبانی که کلاه‌کاسکت ندارند، موتورسیکلت های که خلاف جهت حرکت می کنند و آنهایی که میان خودروها حرکات مخاطره آمیز انجام می‌دهند در همین ۳-۲ ماه اخیر بیشتر شده‌اند

اختصاصی

وی تصریح کرد: البته واقعیت این است که پلیس دیگر بیشتر از این نمی‌توانند برای کنترل موتورسیکلت‌ها انرژی صرف کنند چراکه راکبان این وسیله نقلیه با فرهنگسازی در وهله نخست باید به این درک برسند که احتیاط، استفاده از وسایل ایمنی و رعایت نکات و قوانین راهنمایی و رانندگی به سود خودشان است.

سرهنگ جعفری بیان داشت: با این حال پلیس راهور شهرستان دوباره طرح برخورد جدی با متخلفان رادر دستور کار قرار داده است . بنابراین اگر موتورسیکت شما پلاک ندارد یا پلاک آن مخدوش و ناخواناست، قبل از تردد در سطح شهر ابتدا وضعیت پلاک موتورسیکلت خودتان را روشن کنید و از ورود به سطح معابر با چنین وضعیتی جدا خودداری کنید تا درگیر سیر مراحل قانونی این تخلف نشوید.

وی ادامه داد:نباید فراموش شود که در ماده۷۲۰ قانون مجازات اسلامی به صراحت بیان شده که تغییر در ارقام و وضعیت ظاهری وسیله نقلیه جرم محسوب شده و مجازات از ۶ ماه تا یک سال حبس را دارد. این پیام واضح و روشن پلیس راهور به مالکان و راکبان موتورسیکلت‌هایی است که به دلایل مختلف در هنگام تردد در معابر خواندن شماره پلاک و شناسایی وسیله نقلیه آنها مقدور و ممکن نیست.

سرهنگ جعفری گفت: پلیس راهور شهرستان املش  این‌بار به‌صورت جدی‌تر و بدون هیچ اغماضی درحال برخورد با این قبیل وسایل نقلیه است. حال با هدف تشدید برخورد با موتورسواران متخلف، از اواسط ماه جاری در سطح معابر و تقاطع‌ها و میادین مهم و پر تردد در نقاط مختلف شهر مستقر شده و از ابتدای هفته آینده با موتورهای متخلف به شدت برخورد می‌شود.

وی درپایان خاطر نشان کرد:  این طرح با موتورسواران فاقد پلاک یا دارای پلاک مخدوش مطابق قانون برخورد شده و موتورسیکلت‌های آنها توسط پلیس راهور توقیف شده و به به پارکینگ منتقل می‌شود و پس از انتقال موتورسیکلت به پارکینگ ، برای فرد متخلف نیز پرونده تشکیل شده و به مراجع قضایی معرفی می‌شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *