19:41

1403/01/27

تخلفات ساکن باعث بي‌انضباطي ترافيکي مي‌شود

فرمانده ایستگاه راهنمایی و رانندگی شهرستان املش گفت: تخلفات ساکن باعث تغییر مسیر دیگر رانندگان و احتمال وقوع تصادفات در همان محل می‌شود.

ستواندوم علی شریفی  در گفتگو با خبرنگار رانکوه نیوز؛ در خصوص تخلفات ساکن از دید پلیس و اهمیت برخورد با تخلفات ساکن گفت:
تخلفات ساکن به تخلفاتی گفته می‌شود که در حالت حرکت نیستند و ما شاهد وقوع این دست تخلفات هستیم و مانند سایر تخلفات دیگر مانند تخلفات حادثه ساز معمولا در حال حرکت و با سرعت و سبقت و حرکاتی اینچنینی و با شتاب هستند رخ نمی‌دهند.

وی ادامه داد: تخلفات ساکن دسته‌ای مختلف و متنوع از انواع توقفات را شامل می‌شوند توقفاتی کوتاه و یا طولانی مدتی که رانندگان در سطح معابر عمومی و در سطح پیاده رو‌ها و یا قسمت‌های مختلفی از معابر شهری هست که انجام می‌شود.

فرمانده ایستگاه راهور املش در خصوص اهمیت برخورد با اینگونه تخلفات بیان داشت اهمیت برخورد با اینگونه تخلفات بخاطر این است که وقتی شما یک تخلف ساکن را انجام می‌دهید و شاهد این تخلف در سطح معابر عمومی هستیم معمولا بخشی از ظرفیت آن معبر گرفته می‌شود و آن محدوده را دارای گره‌های ترافیکی سنگین می‌کند و ترافیک‌های پرحجمی را در آن قسمت می‌بینیم.

شریفی افزود: برخی موارد در مورد توقفات دوبله شاهد هستیم که، چون یک سطح از معبر گرفته شده است و به خاطر توقفات دوبله یک سطح از معبر اشغال می‌شود رانندگان مجبور می‌شوند برای تردد خود، تغییر مسیر ناگهانی را داشته باشند و این اقدام باعث انحراف و زمینه ساز بسیاری از تصادفات خسارتی و … باشد که خود آن نیز مجدد می‌تواند به تشدید ترافیک کمک کند.

وی اشاره کرد: نکته مهم تری که می‌توان به آن اشاره داشت این است که و از جهت زیبایی شناسی تخلفات ساکن می‌تواند چهره شهر ما را زشت و بدون نظم نماید و شما شاهد یک ترافک روان و زیبا نیستید و استرسی که به راننده‌ها وارد می‌نماید که این ترافیک را روان و پویا ببینید با اینکه ترافیکی پرحجم را شاهد باشید خیلی تاثیر روانی زیادی بر رانندگانی که ساعت‌های زیادی در شهر تردد می‌نمایند دارد بخاطر همین برای ما به عنوان پلیس خیلی حائز اهمیت است که با این تخلفات برخورد‌های جدی انجام دهیم.

درپایان این مقام انتظامی از رانندگان خواست با رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی و خودداری از پارک دوبله حتی به مدت کوتاه ضمن رعایت حقوق شهروندی در کاهش حجم ترافیک معابر شهری با پلیس همکاری لازم را داشته باشند‌.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *