18:11

1403/01/27

تخصیص هفده میلیارد ریال برای محرومیت زدایی دهستان سمام املش

فرمانده سپاه ناحیه املش گفت: هفده میلیارد ریال اعتبار هدیه مقام معظم رهبری برای رفع محرومیت دهستان ییلاقی سمام از بخش رانکوه شهرستان املش تخصیص یافته است.

 
به گزارش خبرنگارصبح رانکوه سیدجعفر حسینی با اعلام این خبر اعلام داشت: برای رفع محرومیت دهستان ییلاقی سمام از بخش رانکوه شهرستان املش در فاز اول 17 میلیارد ریال اعتبار هدیه مقام معظم رهبری برای اجرای پنج پروژه از قبیل اجرای پروژه مجتمع آبرسانی ملکوت، آسفالت راه روستای اُمام و احداث سه خانه عالم تخصیص یافته است.
وی با اشاره بااشاره به این که ساکنان بعضی از روستاهای مناطق ییلاقی بخش رانکوه این شهرستان ازجمله کشمش، ملکوت، لرود سالهاست که از کمبود آب شرب رنج می برند گفت: با اجرای مجتمع آبرسانی ملکوت 730 خانوار ساکن 9 روستای ییلاقی بخش رانکوه برای همیشه از آب شرب بهداشتی کافی برخوردار می شوند.
حسینی افزود: در اجرای پروژه مجتمع آبرسانی ملکوت در ییلاقات املش برای آبرسانی به روستاهای کشمش، اسک، مُربّو، لُرود، شیه، ملکوت، سیاخُلک، موسی کلایه و روستای تاریخی بویه 18کیلومتر خط انتقال لوله آب، سه ایستگاه پمپاژ، یک دهنه چاه دهنه گشاد، سه مخزن ذخیره آب هزار متر مکعبی و دو مخزن ذخیره آب 500 مترمکعبی پیش بینی شده است.
فرمانده سپاه ناحیه املش تصریح کرد: علاوه بر پروژه مجتمع آبرسانی ملکوت، سه خانه عالم در روستاهای گورج، لرود و موسی کلایه در مجموع با 419 خانوار جمعیت احداث و راه روستای تاریخی اُمام با 34 خانوار جمعیت از دوراهی تماجان تا ورودی محل به طول و مسافت 4300 متر آسفالت می شود.
حسینی بیان داشت: تمام پروژه ها به همت قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء سپاه و با مشارکت 50 درصدی دستگاه های اجرایی مربوطه احداث می شود تا چهره محرومیت از مناطق محروم زدوده و زمینه ی ماندگاری قشر جوان و مهاجرت معکوس به روستاها فراهم شود.
حسینی گفت: برای اجرای دهستان سمام به یکی از دهستان های نمونه ی کشوری تا سه سال آینده، پنج کارگروه زیرساخت و عمران، تعلیم و تربیت، تبلیغ و فرهنگی، سلامت و اشتغال تشکیل شده تا برنامه و پروژه ها براساس نیاز و اولویت اجرایی و اعتبارات توزیع شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *