19:45

1403/04/23

تحقیق و تفحص از سازمان چای نهایی شد

تحقیق-و-تفحص1-300x229

رئیس هیأت تحقیق و تفحص از سازمان چای از پایان تفحص از این سازمان خبر داد و گفت: گزارش نهایی تحقیق و تفحص از سازمان چای این هفته در کمیسیون کشاورزی قرائت و بعد از آن تقدیم هیأت رئیسه مجلس خواهد شد.

به گزارش صبح رانکوه به نقل از  «لاهیجان»  شمس الله شریعت نژاد از پایان تحقیق و تفحص از سازمان چای خبر داد و گفت: گزارش نهایی تفحص از سازمان چای این هفته در کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس قرائت و بررسی می شود.

نماینده مردم تنکابن، عباس آباد و رامسر در مجلس شورای اسلامی  نگهداری چای سنواتی در انبارها و سیاست های غلط اعمال شده  در حوزه واردات،خرید و فرآوری چای را از محورهای تحقیق و تفحص از سازمان چای عنوان کرد و افزود:  ۲۰۰ هزار تن چای سنواتی در انبارهای سازمان چای و تعاون روستایی وجود داشت که بحث انتقال بخشی از این چای‌ها به خارج کشور و انجام فرآوری مجدد بر روی انها و وارد کردن این چای‌ها با شکل و بسته بندی جدید که کیفیت چای داخلی را ندارد یکی دیگر از محورهای تفحص از سازمان چای بود.

رئیس هیئت تحقیق و تفحص از سازمان چای وجود برخی امتیازها و ویژه خواریهای صورت گرفته در حوزه سازمان چای را محور دیگر تحقیق و تفحص از این سازمان برشمرد و تصریح کرد: پرداخت نکردن پول برگ سبز چای به چایکاران و لطمه زدن به صنعت چای کاری را از علل و محورهای دیگر تفحص از سازمان چای عنوان کرد.

شریعت نژاد با یادآوری اینکه در جلسات متعدد و کارگروه های مربوطه محورهای تحقیق و تفحص از سازمان چای  توسط کارشناسان به صورت دقیق مورد بررسی قرار گرفت، گفت: در این راستا طرح سوال از مسئولان سازمان چای و برخی ذینفعان، گردآوری اطلاعات از گمرک، سازمان استاندارد، وزارت جهادکشاورزی و سایر بخشهای مختلف انجام و اطلاعات نهایی تهیه شد.

نماینده مردم تنکابن، عباس آباد و رامسر در مجلس تصریح کرد: گزارش نهایی تحقیق و تفحص از سازمان چای این هفته تحویل کمیسیون تخصصی کشاورزی، آب ومنابع طبیعی مجلس می شود تا بعد از بررسی های لازم در این کمیسیون گزارش مربوطه در صحن علنی مجلس قرائت شود

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *