20:02

1403/03/27

تبلیغات «انتخاباتی» عجیب یک نماینده مجلس + تصویر

در حالی انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی 7 اسفند 94 برگزار خواهد شد که شاهد تبلیغات برخی نمایندگان فعلی مجلس برای حضور در دور آتی خانه ملت هستیم، تبلیغاتی که بعضا عجیب هم است.

 

 

به گزارش صبح رانکوه؛ به نقل از باشگاه خبرنگاران،  طبق اصل‌ ششم  قانون اساسی جمهوری اسلامی ايران‌، امور كشور بايد به‌ اتكاء آرای عمومی اداره‌ شود، از راه‌ انتخابات‌: انتخاب ‌رئيس‌‌جمهور، نمايندگان‌ مجلس‌ شورای اسلامی، اعضای شوراها و نظاير اينها، يا از راه‌ همه‌پرسي‌ در مواردی كه‌ دراصول‌ ديگر اين‌ قانون‌ معين‌ می‌شود.
مجلس شورای اسلامی نیز یکی از قوای سه‌گانه نظام جمهوری اسلام ایران به شمار می‌رود که نمایندگان آن به‌طور مستقیم و با رأی مردم انتخاب می‌شوند.

اصل شصت و دوم قانون اساسی در این رابطه می‌گوید: مجلس شورای اسلامی از نمایندگان ملت که به‌طور مستقیم و با رأی مخفی انتخاب می‌شوند، تشکیل می‌شود، شرایط انتخاب‌کنندگان و انتخاب شوندگان و کیفیت انتخابات را قانون معین خواهد کرد.

همچنین اصل شصت و سوم قانون اساسی می‌افزاید: دوره نمایندگی مجلس شورای اسلامی چهار سال است. انتخابات هر دوره باید پیش از پایان دوره قبل برگزار شود به‌طوری‌که کشور در هیچ زمان بدون مجلس نباشد.

همواره اکثر نمایندگان مجلس شورای اسلامی در ادوار گذشته با نزدیکی به اتمام دوره نمایندگی خود، تلاش کرده‌اند برای حضور در دور آتی مجلس منتهای همت خود را به کار گیرند و به همین خاطر حتی سال پایانی مجلس بعضا تحت الشعاع اقدامات تبلیغاتی برخی نمایندگان مجلس قرار گرفته است.

هر چند قانونگذار منعی برای حضور مجدد نمایندگان مجلس شورای اسلامی در خانه ملت در نظر نگرفته اما آنها را از هرگونه تبلیغات زود هنگام بر حذر داشته است.

ماده 56  قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی تصریح می‌کند:  فعاليت تبليغات انتخاباتی نامزدهای نمايندگي هشت روز قبل از روز اخذ رأی (مرحله اول و دوم) آغاز و تا بيست و چهار ساعت قبل از اخذ رأی ادامه خواهد داشت.

در حالی انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی 7 اسفند 94 برگزار خواهد شد که جسته گریخته شاهد تبلیغات برخی نمایندگان فعلی مجلس برای حضور در دور آتی خانه ملت به گوش می‌رسد، تبلیغاتی که بعضا در نوع خود عجیب هم است.

نماینده فعلی یکی از شهرستان‌های تقریبا کوچک، اخیرا با توزیع بروشوری در حوزه انتخابیه‌اش به تشریح برخی «خدمات» پرداخته و مواردی را ذکر کرده که باور آن سخت است!

 

در بخشی از بروشور توزیع شده نماینده شهرستان …، آمده است:

* آموزش عالی

دانشگاه پیام نور شهرستان … به عنوان یک دانشگاه فراگیر و در دسترس برای همه اقشار جامعه مورد توجه ویژه آقای … قرار دارد و طی 3 سال اخیر فعالیت‌های زیادی برای توسعه این واحد صورت پذیرفته است.

1…
2. …
3.  تجهیز سالن اجتماعات دانشگاه با بودجه 13.000.000.000

3165145_318

 

 

 

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *