رئیس اداره چای شهرستان املش گفت: ۶ هزار و ۵۶۶ تن برگ سبز چای از چایکاران شهرستان املش تاکنون خریداری شده است.که از این مقدار ۹۹/۵۵ درصد آن درجه یک و ۴۵/۲ درصد درجه دو بوده است.     مهندس حسین پور در گفتگو با خبرنگار رانکوه نیوز؛  با اشاره به چین بهاره برگ سبز […]

رئیس اداره چای شهرستان املش گفت: ۶ هزار و ۵۶۶ تن برگ سبز چای از چایکاران شهرستان املش تاکنون خریداری شده است.که از این مقدار ۹۹/۵۵ درصد آن درجه یک و ۴۵/۲ درصد درجه دو بوده است.

 

 

مهندس حسین پور در گفتگو با خبرنگار رانکوه نیوز؛  با اشاره به چین بهاره برگ سبز چای در باغات چای املش کشور، اظهار کرد: از آغاز برداشت برگ سبز چای تاکنون بیش از۶ هزار و ۵۶۶ تن برگ سبز چای  از چایکاران شهرستان املش خریداری شده است.

وی با بیان اینکه ارزش اقتصادی برگ‌های سبز چای خریداری شده بیش از  ۲۱۴ میلیارد ریال است، افزود: تاکنون بیش از ۴۳ میلیارد ریال آن به حساب چایکاران واریز شده است.

مهندس حسین پور در ادامه با اشاره به اینکه قدر سهم کارخانجات از خرید برگ سبز چای ۵۴ درصد و مابقی نیز از سوی دولت پرداخت می‌شود، گفت:  خوشبختانه روند قدر سهم کارخانجات در پرداخت به موقع مطالبات چایکاران نیز راضی کننده است.

رییس اداره چای املش با اشاره به اینکه امسال برداشت برگ سبز چای از هفتم اردیبهشت ماه آغاز شده است، بیان کرد: امسال ۳۵ کارخانه چایسازی در شهرستان املش در خرید برگ سبز چای مشارکت می‌کنند.

وی همچنین به قیمت تضمینی خرید برگ سبز چای نیز اشاره کرد و افزود: امسال قیمت هر کیلو برگ سبز چای درجه یک ۳۲ هزار و ۷۵۰ ریال و درجه دو ۱۸ هزار و ۴۹۲ ریال تعیین شده است.

مهندس حسین پور در پایان تاکید کرد:به دلبل تسریع برداشت به هنگام برگ سبز چای توسط چایکاران شهرستان؛ چای استحصالی از کیفیت خوبی برخوردار میباشد