20:38

1402/12/11

تامین آب شرب مهم ترین اولویت املش است / تاکید حل مشکل کم آبی و سوخت کشاورزان

به گزارش خبرنگار رانکوه نیوز، محمد رنجبر در جلسه ستاد پیشگیری،هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران شهرستان املش با تبریک انتصاب بجا وشایسته جناب آقای مرادی را بعنوان مدیرکل بحران استانداری گیلان با بیان اینکه بحران را باید قبل از اتفاق افتادن مدیریت کرد افزود :کارهای عمرانی زیادی در شهرستان املش با اعتبارات خاص در دست اقدام است اما عدم توجه باعث کندی پروژه ها شده است.

وی در ادامه به برخی مسائل ومشکلات این شهرستان پرداخت وگفت:درطول چندسال اخیر سه تا از پل های اصلی شهرستان املش تخریب شدندکه پل کیازنیک یکی از پل های مهم اقتصادی درشهرستان املش بشمار میرفت که با فرو ریختن آن مراودات وتردد مردم از لنگرود به املش ،رانکوه و رودسر بسیار کم شده است و این پروژه بی کندی پیش میرود.پل رانکوه و لردا سرا نیز در حال اجرایی شدن است.

وی همچنین از وجود چندین پل قدیمی و فرسوده که براثر بارندگی های اندک تخریب می شوند خبرداد

نماینده عالی دولت در شهرستان املش تصریح کرد:  15میلیارد تومان اعتبار برای حوادث شهرستان املش در سه بخش لحاظ شده است که برای پل رانکوه 8 میلیارد تومان اعتبارتعریف شده است و 5میلیارد تومان اعتبار نیز برای نگهداری پل ها لحاظ شده است.

رنجبر همچنین مشکل آب شرب شهرستان املش را از مهمترین اولویت ها برشمرد و گفت:باتوجه به اینکه آب املش به تصفیه خانه طول لات است باکوچکترین بارندگی از مدار خارج می شود و قطعی آب درشهرستان املش بوجود می آید

وی تصریح نمود:چند چاه شهرستان درمنطقه خرشتم و چماقستان  تاسیس شده است و با وصل آب شرب به شرق دور این چاهها بلا استفاده مانده اندو نظرم اینست که با احیاء این چاهها ظرفیت آبی شهرستان املش تقویت خواهد شد.

فرماندار املش همچنین به مشکل آب زراعی اشاره داشت و افزود:روستای چماقستان بیشترین مشکل کم آبی اراضی کشاورزی را دارد و انشاا…بتوانیم با حفر چاه عمیق که جز مصوبات است و تعمیر و تجهیز پمپ آب مشکل اراضی کشاورزی مردم را حل کنیم.

وی از وجود8  سردهنه سنتی در شهرستان املش خبرداد وگفت:در فصل زراعی و با همکاری شهرداری ها و اداره آبیاری سه بار این سردهنه ها شن ریزی و کیسه گذاری انجام شده است اما متاسفانه فایده ای نداشت.

فرماندار املش در پایان عدم لایه روبی رودخانه ها،مشکل سردهنه هارا از مشکلات عمده این شهرستان برشمرد وخواستار ساماندهی رودخانه ها و دیواره سازی های روستاهای جیرگوابر،جورگوابر و….را شد.

انتهای پیام/

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *