معاون فرهنگی دانشگاه آزاد روسر و املش گفت: امسال برای اولین بار زنگی به نام زنگ فرهنگی در استقبال از دانشجویان ورودی جدید خواهیم داشت و دانشجویان موظف هستند در طول هفته ۱۲۰ دقیقه در اختیار برنامه‌های فرهنگی تربیتی باشند  به گزارش صبح رانکوه، حجت‌الله تقوی در گفتگو با خبرنگار «خبرگزاری دانشجو» در رشت، با […]

معاون فرهنگی دانشگاه آزاد روسر و املش گفت: امسال برای اولین بار زنگی به نام زنگ فرهنگی در استقبال از دانشجویان ورودی جدید خواهیم داشت و دانشجویان موظف هستند در طول هفته ۱۲۰ دقیقه در اختیار برنامه‌های فرهنگی تربیتی باشند

 به گزارش صبح رانکوه، حجت‌الله تقوی در گفتگو با خبرنگار «خبرگزاری دانشجو» در رشت، با بیان اینکه بودجه فرهنگی بعد از روی کار آمدن طه هاشمی و رایزنی‌های وی تقریبا هشت برابر شده است، گفت: چهار درصد از کل بودجه‌ دانشگاه که رقم قابل توجهی است به بودجه فرهنگی اختصاص داده شده است.
وی افزود: بودجه فرهنگی دانشگاه تقریبا با بودجه‌ پژوهشی دانشگاه برابری می‌کند و این اقدامی میمون و مبارک است و می‌تواند روی پیشبرد اهداف فرهنگی ما که گسترده هم هست تاثیر گذار باشد.
معاون فرهنگی دانشگاه آزاد رودسر املش با بیان اینکه برای سال تحصیلی جدید اقدامات فرهنگی ما در سه محور تقسیم بندی می شود، تصریح کرد: فعالیت‌های فرهنگی در حوزه‌های دانشجویی، تشکیل و توانمندسازی کانون‌های دانشجویی در کنار کانون‌هایی مثل قرآن و عترت، کانون اندیشه و قلم و ادب موسیقی، برگزاری مسابقات مختلف، کرسی‌های آزاد اندیشی برای دانشجویان، برگزاری کارگاه های توانمندسازی اساتید با موضوع فرهنگی، عقیدتی، اجتماعی و سیاسی برای اساتید و برگزاری سفرهای زیارتی و سیاحتی برای کارکنان از جمله برنامه های فرهنگی این دانشگاه خواهد بود.
تقوی با بیان اینکه هفته اول دانشگاه هفته فرهنگی و با عنوان آفتاب مهر نامگذاری شده است، گفت: در استقبال از دانشجویان ورودی جدید زنگی به نام زنگ فرهنگی خواهیم داشت که امسال برای اولین بار جزو برنامه های تعریف شده است و دانشجویان موظف هستند در طول هفته ۱۲۰ دقیقه در اختیار برنامه های فرهنگی تربیتی باشند و برای آنها نمره در نظر گرفته خواهد شد و امتیاز داده می‌شود.
وی تصریح کرد: آغاز سال تحصیلی  مصادف است با هفته‌ دفاع مقدس، که با حضور اساتید، دانشجویان و با همکاری بسیج دانشجویی و سایر تشکل های دانشجویی و مسئولین شهرستان نمایشگاه دفاع مقدس، پنجمین یادوراه شهدای دانشجوی شهرستان رودسر در هفته دفاع مقدس در این دانشگاه برگزار می‌شود.
معاون فرهنگی دانشگاه آزاد رودسر افزود: یادمان شهدای دانشجویی را در دست اجرا داریم که مقدمات افتتاح یادمان ۱۵ شهید دانشجو را در دانشگاه برگزار خواهیم کرد.
تقوی با  اشاره به بحث ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و معنوی کردن فضای دانشگاه گفت: هر کلاس را با نام یک شهید دانشجو نامگذاری کرده ایم.
معاون فرهنگی دانشگاه آزاد رودسر املش برنامه های روزهای خاص ۱۳ آبان، ۱۶ آذر، دهه فجر، ایام عاشورا، برگزاری مراسم تعزیه و برگزاری زیارت عاشورا را از دیگر برنامه های این دانشگاه معرفی کرد.
وی با بیان اینکه از ابتدای سال هر هفته مراسم زیارت عاشورا در دانشگاه برگزار می‌شود، گفت: امیدواریم با توکل به خدا برنامه های اینچنینی در همه دانشگاه ها تداوم داشته باشد./ایسنا