• امروز : سه شنبه - ۲۴ تیر - ۱۳۹۹
  • برابر با : 24 - ذو القعدة - 1441
  • برابر با : Tuesday - 14 July - 2020
0

بهره برداری ۶۷ پروژه با هزینه ۱۲ میلیارد تومان در هفته دولت در املش / افزایش ۸ درصدی اعتبارات عمرانی شهرستان املش درسال ۹۸

  • کد خبر : 82453
  • ۰۸ شهریور ۱۳۹۸ - ۲۳:۰۹
بهره برداری ۶۷ پروژه با هزینه ۱۲ میلیارد تومان در هفته دولت در املش / افزایش ۸ درصدی اعتبارات عمرانی شهرستان املش درسال ۹۸

فرماندار املش گفت از بهره برداری ۶۷ پروژه با هزینه ۱۲ میلیارد تومان در هفته دولت در املش خبر داد.       به گزارش خبرنگار رانکوه نیوز ؛ یونس محمودی در خطبه های پیش از نماز جمعه این شهر به عملکرد واقدامات یکساله دستگاهها وادارات شهرستان پرداخت و گفت:هفته دولت را به همه دولتمردان […]

فرماندار املش گفت از بهره برداری ۶۷ پروژه با هزینه ۱۲ میلیارد تومان در هفته دولت در املش خبر داد.

 

 

 

به گزارش خبرنگار رانکوه نیوز ؛ یونس محمودی در خطبه های پیش از نماز جمعه این شهر به عملکرد واقدامات یکساله دستگاهها وادارات شهرستان پرداخت و گفت:هفته دولت را به همه دولتمردان ایران اسلامی تبریک عرض میکنم و یادو خاطره همه شهدای ایران اسلامی بویژه شهیدان رجایی وباهنر را هم گرامی داریم.وی با بیان اینکه هفته دولت فرصتی است تا اقدامات وعملکرد سازمان ها و دستگاهها برای مردم منصه ظهور گذاشته شود.

 

 

وی افزود:در هفته دولت امسال ۶۷ پروژه بالغ بر ۱۲ میلیارد تومان در قالب ۱۹٫۵ کیلومتر راه روستایی،افتتاح مسکن مددجویان کمیته امداد و بهزیستی،آبزی پروری ،لاینینگ انهار وپروژه های مرتبط با کشاورزی،تامین آب روستایی،بهره برداری از بخش اطفال بیمارستان نیکوکار و راهدار خانه خصیل دشت از اهم این پروژه ها در شهرستان املش بود که با حضور مسوولین دستگاهها ،دهیاران وشوراهای شهر بخش و روستا افتتاح وبه بهره برداری رسید.

 

 

وی درادامه کل اعتبارات عمرانی شهرستان املش را درسال ۹۸ را ۱۱میلیارد تومان اعلام کرد و افزود:این رقم در مقایسه با سال ۹۷ هشت درصد رشد داشته است.

 

 

فرماندار املش اظهار داشت:۵۰درصد استخر ها ومنابع آبی برای آب زراعی سال ۹۸ توسط جهاد کشاورزی واداره آب ،مردم ،بخشداران و شوراها ودهیاران لایه روبی شد که بعنوان مهمترین حرکت ازسوی دولت در حوزه کشاورزی از آن یاد می شود.وی با بیان این مطلب که تهیه طرح هادی و باز نگری آن در شهرستان ۹۹درصد است و شاخص آن نسبت به شاخص متوسط استان ۹۸درصد است ،افزود:اجرای طرح هادی درسطح روستاها در شهرستان ۴۹٫۵درصد است که در مقایسه با شاخص استانی ۴۱٫۴دهم درصد است.

 

 

نماینده عالی دولت درشهرستان املش همچنین از ۱۷ روستا درسطح شهرستان املش که ۸ روستا در بخش مرکزی و ۹ روستا در بخش رانکوه آسفالت شد خبرداد و گفت:پل کیازنیک املش با توجه به استهلاکی که داشتیم با همت دولت محترم تدبیر وامید ۸میلیارد و۵۰۰میلیون تومان برای این پروژه حیاتی اختصاص یافت که با گرفتن پیمانکار اکنون حدود۴۰درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

 

 

وی افزود:۸۴درصد از دستگاهها وادارات شهرستان به طرح جامع دولت الکترونیک متصل هستند که فلسفه دولت الکترونیک اینست که از وقت صرفه جویی،مفاسد اقتصادی جلوگیری و سایر تبعات وآثارسوء جلوگیری شودواز سایردستگاههای اجرایی میخواهم که هرچه سریعتر به طرح جامع الکترونیک متصل شده تا بازدهی وتسریع کارهای مردم اعمال شود.

 

 

وی همچنین به از انجام صد درصدی طرح تجهیز و یکپارچه سازی اراضی در شهرستان خبرداد و گفت: میزان استیصال پرورش ماهیان گرم آبی و سرد آبی از ۶۲درصد به ۲۸۰تن یعنی ۶۸ درصد درسال ارتقاء پیدا کرده است.

 

فرماندار تصریح نمود:تولید برنج نیز درسطح ۳۵۰۰هکتار شالیزار در شهرستان ،سال گذشته ۱۲هزار تن استیصال وامسال به ۱۴هزارتن یعنی ۱۰درصد رشد داشته است که شهرستان املش توانسته نازلترین مزارع برنج نسبت به ۱۵ شهرستان را کسب نماید.

 

 

وی در حوزه تولید فندق نیز گفت:با توجه به آبیاری قطره ای واصلاح باغات و نژاد فندق این شهرستان امسال توانست ۲۸۵۰تن ۳۰درصد رشد نسبت به سال گذشته داشته است.

 

فرماندار املش با بیان اینکه در حوزه باز سازی ونوسازی مدارس از ۸۳درصد به صد درصد رسیده است افزود:چندپروژه عام المنفعه خیرین بوده که انشاا…درمهرماه سالجاری به بهره برداری خواهد رسید.

 

نماینده عالی دولت املش همچنین خاطرنشان کرد: مهار ونرخ کاهش بیسوادی در شهرستان از ۸۷درصد با ۱۰۸درصد رسیدکه شهرستان املش رتبه اول استان را کسب نمود.

 

وی از ورود ۲۵ مدیرکل به شهرستان املش جهت رسیدگی به مشکلات مردم در سالجاری قبل از ماه مبارک رمضان سخن گفت و افزود: با انعقاد تفاهم نامه های اجرایی وعملی که آثار عملیات را دربعضی از شاخه ها در آینده نزدیک شاهد خواهید بود،نشان از تاکید استاندار وقت و استاندار جدید دکترزارع است که با قوت وشدت تداوم خواهد داشت.وهمچنین دیدار چهره به چهره بازدید از مراکز و جامعه هدف از اهداف مهم مدیران بوده است.

 

وی افزود:نرخ بیکاری در شهرستان املش ۹٫۴دهم درصد ،اشتغال شهرستان ۹۶ دهم درصداز منظر صندوق الکترونیکی وزارت کار است.

 

وی شاخص های برخوداری شهرستان املش در حوزه عمرانی روستایی وشهری را درحوزه گازرسانی ۹۴٫۵درصد که نسبت به شاخص متوسط استانی ۹۷ ،آبرسانی روستایی ۸۶دهم درصد شاخص متوسط استانی ۷۶٫۶دهم درصد،برق رسانی ۱۰۰در۱۰۰،آسفالت راه روستایی ۴۹درصد وشاخص متوسط استانی ۵۵درصد عنوان کرد و افزود: ۴۲میلیارد تومان از۶۰میلیاردتومان مطالبات چایکاران درسال ۹۸ پرداخت شد که ۱۳٫۵درصد نسبت به استیصال چای برگ سبز دارای رشد مثبت بوده است که ۶۸درصد مطالبات چایکاران تاکنون پرداخت شده است و امیدواریم شاخص تضمینی نرخ برگ سبز چای با اهتمام دولت محترم افزایش یابد تا بتوانیم شاخص های کاشت،داشت وبرداشت را متوازن کنیم و باید تلاش های کشاورزان را بستاییم.

 

 

وی از برداشت  ۲۱هزار تن چای در شهرستان املش خبر داد و  افزود:تسهیلات بانکی کارآفرینان شهرستان در کمیسیون کارا شهرستان در رمضان امسال درمقایسه با سال گذشته ۸میلیاردو ۵۲۰میلیون تومان به ۳۲۹کارآفرین درشهرستان با ایجاد اشتغال مستقیم پرداخت شد وبرای طرح فراگیر شهری ۴۰۰میلیون تومان برای ۶نفر ایجاد شغل شد که مجموعا ۸میلیاردو۹۲۰میلیون تومان برای ایجاد اشتغال ۳۳۵نفر درسطح شهرستان پرداخت شد.

 

 

دکتر محمودی خاطرنشان کرد:از محل تبصره ۱۶ قانون بودجه ۱میلیاردو ۶۶۹ میلیون تومان برای ۸۵نفر درحوزه ادارات بهزیستی و کمیته امداد به مددجویان شهرستان پرداخت گردید.

 

وی به پرداخت تسهیلات بانکی به مزدوجین جوان در املش اشاره داشت و گفت: درسال ۹۷ به مبلغ ۹میلیارد و۴۱۵ میلیون تومان به ۴۸۳مزدوج جوان توسط بانک های عامل شهرستان پرداخت شد و در ۴ماهه سال ۹۸ این مبلغ به ۱میلیارد و۱۵۲میلیون تومان به۱۷۵مزدوج شهرستان املشی،مجموعا ۱۰میلیاردو۳۶۲میلیون تومان برای ۶۵۹مزدوج املش پرداخت شد.

 

وی افزود: درحوزه بیمارستان نیز با همت دولت ونماینده محترم شهرستان ،امام جمعه محترم و بازدید معاون محترم وزیر بهداشت جناب آقای دکتر نمکی به شهرستان املش داشتند قول دادند ضمن ارتقاء بخش ها، دوایر درمانی ،آموزشی و پزشکی نه تنها این بیمارستان حذف نخواهد شد بلکه خواستار ارتقای این بیمارستان خواهیم شد تا این بیمارستان همانند بیمارستان های جدیدالتاسیس درسطح شهرستان های استان باشد.

 

فرماندار املش با بیان اینکه برخی دوستان حرمت قلم را نگه نمیدارند و یاس ونامیدی را در دل مردم می پرورانند افزود:گرفتن آمبولانس،بخش اطفال،قلب،جراحی داخلی ،بخش زنان ازجمله بخش های بیمارستان نیکوکار است که توسط متخصصان پزشکی ارائه خدمت مینماید.

 

دکتر محمودی در پایان از دست اندارکاران راه وشهرسازی و مسوولین استانی که در حوزه محور شلمان به املش تلاش نمودند تقدیر وتشکرویژه کردو افزود:با امید خداوند وبا شکستن تحریم ها وتهدیدها ،مقاومت،ارتقاء ،تولید واشتغال وخدمات بیش از پیش با تعامل قوای سه گانه نظام و نمایندگان محترم مجلس خواهیم توانست همه موانع وانسدادهای موجود در کشور،استان وشهرستان را مرتفع نماییم .

 

 

 

لینک کوتاه : https://rankoohnews.ir/?p=82453

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.