21:19

1403/01/26

بستری ۹۵ بیمار با علائم کرونا در گیلان/ املش در وضعیت آبی کرونا

سخنگوی علوم پزشکی گیلان، کل بستری های دارای علائم کرونا در گیلان را ۹۵ نفر اعلام کرد.

به گزارش رانکوه نیوز، دکتر فردین مهرابیان در گفت وگو با ایسنا، از بستری شدن ۳۸ بیماری جدید کرونایی در استان گیلان طی روز گذشته خبر داد و اظهار کرد: همچنین در این مدت ۲۷ بیمار ترخیص شدند.

دکتر فردین مهرابیان در گفت وگو با ایسنا، از بستری شدن ۳۸ بیماری جدید کرونایی در استان گیلان طی روز گذشته خبر داد و اظهار کرد: همچنین در این مدت ۲۷ بیمار ترخیص شدند.

وی کل بستری های دارای علائم کرونا در گیلان را ۹۵ نفر دانست و افزود: از این تعداد، ۱۶ نفر در بخش آی.سی.یو بستری هستند و ۱۷ بیمار بدحال داریم.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان شهرستان رودبار را در وضعیت نارنجی دانست و بیان کرد: ۱۱ شهرستان ماسال، رضوانشهر، فومن، شفت، رشت، خمام، بندرانزلی، آستانه اشرفیه، لنگرود، لاهیجان و رودسر نیز در وضعیت زرد هستند.

مهرابیان تنها پنج شهرستان آستارا، تالش، صومعه سرا، املش و سیاهکل را در وضعیت آبی دانست و عنوان کرد: متاسفانه شهرستان رامسر که با استان گیلان همجوار است، وضعیت قرمز کرونایی دارد.

وی از مردم خواست شیوه نامه های بهداشتی را بیش از پیش رعایت کنند و گفت: افراد مسن و کودکان و بیماران خاص و تحت شیمی درمانی و دارای نقص ایمنی بیشتر در معرض خطر هستند.

سخنگوی علوم پزشکی گیلان، بیماری کرونا را به شدت مسری دانست و اضافه کرد: مردم در ایام نوروز از دست دادن و روبوسی کردن خودداری کنند و در مکان های شلوغ و سربسته حتما ماسک بزنند.

وی با بیان اینکه افراد با هرگونه علائم شبیه سرماخوردگی از حضور در اماکن عمومی اجتناب کنند، متذکر شد: با رعایت شیوه نامه های بهداشتی به ویژه در ایام نوروز سلامت خود و خانواده و دیگران را تضمین می کنیم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *