19:13

1402/12/05

بزرگترین مرکز تخصصی سرطان خاورمیانه در رشت احداث می‌شود

139302161420382112693343

رئیس شورای اسلامی شهر رشت گفت: به همت پروفسور سمیعی بزرگترین مرکز تخصصی علمی و پژوهشی سرطان خاورمیانه در رشت احداث می‌شود.

به گزارش <جیرگوابر>، رضا جمشیدی‌چناری ظهر امروز در دیدار با نمایندگان پروفسور سمیعی با بیان اینکه تکریم مفاخر و مشاهیر گیلان از اولویت‌های فرهنگی شورای رشت است، اظهار کرد: تندیس پرفسور سمیعی در بلواری که به نام ایشان نامگذاری شده است نصب می‌شود.

وی با بیان اینکه بوستان مشاهیر و مفاخر رشت پس از تصویب کمیسیون فرهنگی و اجتماعی و شورا راه‌اندازی می‌شود، افزود: گیلان نام‌آورانی دارد که آوازه آن‌ها در سراسر گیتی طنین‌انداز است، دانشمندانی که در تمامی علوم روز جهان سیطره و تسلط دارند.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت با بیان اینکه تجلیل از مفاخر و بزرگان گیلان امری ضروری است، خاطرنشان کرد: این بزرگان به‌عنوان عضوی از خانواده بزرگ ایران زمین چون نگینی در جان و دل مردم گیلان و ایران اسلامی می‌درخشند.

جمشیدی‌چناری با بیان اینکه با شناسایی و معرفی مفاخر و مشاهیر گیلان به نسل جوان ایران، می‌توان به آن‌ها هویت و امید بخشید و بستر مناسب توسعه استان و کشور را در آینده نزدیک فراهم ساخت.

وی از بزرگان تاریخی نظیر کیکاوس‌بن وشمگیر، حسن دیلمی، کوشیار گیلانی و میرزا کوچک خان جنگلی تا معاصر نظیر آیت‌الله بهجت فومنی، پروفسور فضل‌الله رضا و پروفسور مجید سمیعی یاد کرد که به‌عنوان مفاخر کشور می‌توانند موجب سربلندی کشور ایران و افتخارآفرین باشند./ تسنیم

رئیس شورای اسلامی شهر رشت گفت: به همت پروفسور سمیعی بزرگترین مرکز تخصصی علمی و پژوهشی سرطان خاورمیانه در رشت احداث می‌شود.

جشمیدی‌چناری با بیان اینکه 22 مرکز تحقیقاتی در مرکز علمی و پژوهشی سرطان در رشت تجمیع می‌شود، تصریح کرد: گیلان به قطب علمی سرطان در جهان اسلام تبدیل می‌شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *