08:45

1402/09/18

برپايي عروسي سنتي حسین آشنا دروازه بان ليگ برتري فوتبال ايران در رانکوه املش

IMG12492793

حسين آشنا” دروازه بان نام آشناي گيلاني ليگ برتر فوتبال كشور جشن عروسي خود را به صورت سنتي با آداب و رسوم اصيل گيلاني در شهرستان املش برگزار كرد.

به گزارش جیرگوابر نیوز، “حسين آشنا ” دروازه بان گيلاني تيم هاي ليگ برتر فوتبال كشور كه متولد سال 1359 اهل استان گيلان ساكن تهران است كه بازي در تيم هاي ليگ برتري فجر شهيد سپاسي، پيكان تهران، راه آهن تهران، فولاد خوزستان، سايپاي تهران، نفت تهران و صنعت نفت آبادان را در كارنامه خود دارد.

وي دو بار در زمان برانكو ايوانكوويچ به تيم ملي فوتبال كشور دعوت شده و يك بازي دوستانه نيز براي تيم ملي انجام داده است.

 

آشنا در اقدامي جالب مراسم ازدواج خود را در زادگاه پدري اش شهر رانكوه از توابع شهرستان املش برگزار كرد.

حسین آشنا در حاشيه جشن عروسي خود دررانکوه  افزود: با توجه به اينكه مقام معظم رهبري امسال را ” سال اقتصاد و فرهنگ ” نامگذاري فرمودند و با توجه به اينكه همسرم در عين حال كه اهل و ساكن تهران است ولي چندين بار در مراسم عروسي هاي سنتي شركت كرده بود به برگزاري اين گونه عروسي علاقه مند شده و من هم قصد داشتم با اين كار فرهنگ، آئين و سنن اصيل گيلان و اين ديار كه متاسفانه در حال فراموشي است را زنده كنم و از نظر اقتصادي نيز برگزاري اين عروسي از عروسي هاي امروزي به صرفه تر هم هست.

 

وي اظهارداشت: برگزاري عروسي هاي سنتي در حقيقت ترويج ازدواج آسان نيز است چرا كه جوانان با كمترين هزينه مي توان به بهترين نحو ممكن عروسي را به شكل سنتي برگزار و زندگي مشترك خود را آغاز كنند.

 

دروازه بان نام آشناي گيلاني ليگ برتر فوتبال كشور ادامه داد: خودم عليرغم اينكه متولد تهران هستم ولي عاشق گيلان و مردمان خونگرم اين ديارم و به گيلاني بودن خود افتخار مي كنم و مردم گيلان را با دل و جان دوست مي دارم و اميدوارم روزي براي يكي از تيم هاي گيلاني بازي كنم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *