18:21

1402/12/07

برنج ایرانی امسال بازار آرامی خواهد داشت

دبیر کانون دانش و صنعت برنج از برداشت بیش از دو میلیون تن برنج در سال جاری خبر داد و گفت: برنج ایرانی امسال بازار آرامی خواهد داشت.

 

 

به گزارش صبح رانکوه، غلامرضا خانکشی‌پور  با اشاره به محدودیت‌های ایجاد شده برای کاشت برنج در کشور گفت: برداشت برنج امسال نسبت به محدودیت‌هایی که در کاشت محصول به علت کمبود آب در استان‌های جنوبی وجود داشته است، مافوق‌ تصور بوده و امسال، برنج با کیفیت خوبی برداشت شده است.

وی افزود: وضعیت کم‌آبی کشور عاملی برای برنامه‌ریزی و هدف‌گذاری وزارت جهاد کشاورزی شده است تا برای اینکه برنج فقط در استان های شمالی یعنی گیلان و مازندران تحت کشت قرار گیرد و حتی در استان هایی مثل خوزستان، فارس و اصفهان از کاشت برنج ممانعت شود.

این عضو موسسه تحقیقات برنج با اشاره به اینکه افزایش و کاهش ناگهانی قیمت و میزان برنج موجود در بازار معمولا موجب نگرانی می شود، گفت: با توجه به این تولید خوب امسال و ذخیره ای که از قبل وجود دارد از حد مطلوب و قابل قبولی برخوردار است و برنج مورد نیاز بازار را تامین می‌کند.

وی در ادامه گفت: به طور کلی این طور که به نظر می آید هم از لحاظ قیمت و هم از لحاظ تامین برنج، سال آرامی را در پیش رو خواهیم داشت. زبان گویا

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *