20:28

1403/01/26

برنامه های هفته ی صنایع دستی شهرستان رودسر اعلام شد

صنایع دستی

رییس میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری شهرستان رودسر از برگزاری ویژه برنامه های هفته ی صنایع دستی خبر داد.

رییس میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری شهرستان رودسر در گفتگو با خبرنگار جیرگوابرنیوز گفت: هفته ی صنایع دستی با شعار “صنایع دستی گامی است در جهت استقلال اقتصادی و حفظ ارزش های اصیل فرهنگی کشور” از ۲۰ خرداد ماه آغاز شده و تا بیست و پنجم ادامه دارد. که ویژه برنامه های این هفته روز سه شنبه ۲۰ خرداد ماه آغاز شده است .

محمد علی عابدی افزود: از برنامه های این هفته برپایی اجرای برنامه لافند بازی و نمایشگاه صنایع دستی و سوغات در سفید آب رحیم آباد و نیز برگزاری نمایشگاه صنایع دستی در کلبه گیلانه در چابکسر و حضور هنرمندان صنایع دستی شهرستان رودسر در نمایشگاه بین المللی تهران در روز جمعه 23 خرداد ماه می باشد.

وی همچنین نیز از برگزاری تور کارگاه گردی و بازدید از کارگاههای فعال چادر شب بافی در قاسم آباد شهرستان رودسرو بازدید از کارگاه سفالگری محبی در ماچیان،و همچنین بازدید از کارگاه چادر شب بافی خانم اسماعیلی رحیم اباد در روز شنبه 24 خرداد ماه خبر داد.
وی یاد آور شد : ساماندهی مسافرکاشانه های شهرستان رودسر ،ارسال پیامک انبوه،بازدید ادارات دخیل در مشاغل خانگی از صنایع دستی ،ورونمایی از مجسمه چادرشب بافی در بندبن قاسم آباد ازدیگر برنامه های هفته ی صنایع دستی این شهرستان می باشد.
شایان ذکر است ۹ غرفه در محل نمایشگاه بین المللی تهران به استان گیلان اختصاص یافته است که تعدادی از هنرمندان تولید کننده، عرضه کننده و اتحادیه صنایع دستی به عنوان نمایندگان صنایع دستی استان در این نمایشگاه حضور یافته و محصولات صنایع دستی استان را عرضه خواهند نمود. این نمایشگاه از بیستم آغازشده و تا بیست و ششم خرداد ماه ادامه دارد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *