19:19

1402/12/05

برنامه‌های مذهبی محله‌محور موجب نزدیکی مردم با فضاهای دینی معنوی می‌شود

85880223041723675691485758469

سرپرست اداره‌کل امور اجتماعی استانداری گیلان گفت: برنامه‌های مذهبی محله‌محور و حرکت‌های خودجوش مردم موجب نزدیکی بیشتر مردم با فضاهای معنوی می‌شود.

به گزارش جیرگوابر نیوز،  یونس رنجکش، سرپرست اداره‌کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گیلان امروز، 16 اردیبهشت در جلسه هماهنگی دستگاه‌های اجرایی فرهنگی گیلان برای برپایی جشن‌های میلاد امام علی(ع) در استان گیلان که در استانداری برگزار شد، اظهار کرد: دستگاه‌های فرهنگی باید با هدایت مردم، موجبات شور و نشاط برپایی جشن‌ها را فراهم کنند.

وی ادامه داد: برنامه‌های محله‌محور با هدایت جشن‌های میلاد امام علی(ع) در مساجد ضمن بهره‌گیری از ظرفیت بالای مساجد، موجب نزدیکی بیشتر مردم با فضاهای معنوی می‌شود؛ لذا همه تلاش‌ها باید به سمتی باشد تا حرکت‌های خودجوش مردم با برنامه‌های هدایت شده موجب نشاط دینی و فضای معنوی شود.

رنجکش بیان کرد: شادی و تحرک در ایام میلاد ائمه اطهار(ع) و جشن‌های مذهبی پیامدهای بسیار موثری در کاهش ناهنجاری‌های اجتماعی و همگرایی‌های مذهبی دارد که باید از این فرصت‌ها به خوبی بهره‌مند شد.

سرپرست اداره‌کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گیلان گفت: خوشبختانه در تقویم کشور شاهد مناسبت‌های مختلفی هستیم که هر کدام فرصتی برای ایجاد جاذبه‌های اجتماعی می‌شود و نزدیکی دل‌ها با یکدیگر است و ما به عنوان متولیان فرهنگی می‌بایست برای پایداری جامعه‌ای با نشاط برای آن برنامه داشته باشیم.

وی با تأکید بر همگرایی دستگاه‌های اجرایی در برنامه‌ریزی جشن‌های میلاد مولود کعبه و ایام اعتکاف، یادآور شد: بهترین شیوه پویایی این جشن‌ها واگذاری آنها به مردم است و دستگاه‌های فرهنگی باید بسترهای مشارکت مردم را فراهم کنند.

رنجکش اضافه کرد: خوشبختانه دستگاه‌های فرهنگی استان برنامه‌های خوبی برای این ایام تدارک دیده‌اند که برگزاری جشن‌های مختلف میلاد مولود کعبه در مساجد و همچنین برنامه‌های دیگر در سایر اماکن عمومی از جمله آنه‌است.

سرپرست اداره‌کل اجتماعی و فرهنگی استانداری گیلان خاطرنشان کرد: با توجه به نامگذاری امسال از سوی مقام معظم رهبری به عنوان سال «اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی» می‌بایست فعالیت‌های فرهنگی که بخشی از آن در جشن‌های مذهبی متبلور می‌شود با برنامه‌ریزی‌های جهت‌دار تبیین شود./ایکنا

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *