20:29

1402/12/11

برداشت بی‌رویه شن و ماسه عامل اصلی تخریب پل های شهرستان املش شده است

به گزارش خبرنگار رانکوه نیوز، حجت الاسلام صفری  در جلسه ستاد پیشگیری،هماهنگی وفرماندهی عملیات پاسخ به بحران شهرستان املش با بیان اینکه چندین سال برای تاسیس تصفیه خانه وقت گذاشته شد اما متاسفانه بازهم شهرستان املش از بحران کم آبی رنج میبرد افزود:بعد از 40سال شهرستان املش از بی آبی وکم آبی رنج ببرد یعنی اینکه قدرالسهم املشی هااز اعتبارات آب وفاضلاب در استان خیلی اندک است.

وی در ادامه از نامناسب بودن سردهنه ها برای اراضی کشاورزی سخن گفت وافزود:رودخانه ای میلیاردها تومان سرمایه درآن خوابیده است ،پیمانکاری که از شن وماسه آن بهره برداری میکنند اگر هر4سال یک سردهنه می ساختند اکنون مزارع شهرستان املش با بحران کم آبی مواجه نبود.

نماینده مردم رودسر واملش با اشاره به اینکه وجود این رودخانه ها میتواند عامل رفع مشکلات عمرانی در شهرستان املش باشد افزود:در شهرستان املش 4رودخانه بزرگ وجود دارد که منبع ثروت هستنداما متاسفانه دست برخی افراد در این کار است ومانع از برداشت سرمایه دراین رودخانه ها برای شهرستان املش می شوند.

وی با بیان اینکه سوء مدیریتی در گیلان باعث عقب ماندن گیلان از توسعه وپیشرفت در بحث عمرانی و کشاورزی و….شده است افزود:با توجه به اینکه سطح زیر کشت محصولات کشاورزی در استان گیلان بیشتر است اما بدلیل وجود سردخانه های کم مجبوریم متکی به سردخانه های مازندارنی ها باشیم واین مساله برای گیلان ما بسیار تاسف بار است.

حجت الاسلام والمسلمین در ادامه از برداشت غیر قانونی شن وماسه در رودخانه خبرداد وگفت:برداشت بی رویه شن وماسه علت اصلی تخریب پل ها شده است در صورتی که میتوانیم مسیر رودخانه ها را در کنترل خودمان در بیاوریم.

وی درپایان نیز عدم وجوددآسفالت برخی روستاهای املش را از دیگر مشکلات شهرستان برشمرد وخواستار حمایت ونگاه ویژه دراین راستا از ادارات مربوطه در استان شد.

انتهای پیام/

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *