08:49

1403/03/08

احداث استخر ذخیره آب موسی کلایه املش نیازمند 3 میلیارد تومان اعتبار است

اختصاصی/ مدیر جهاد کشاورزی املش گفت: برای احداث استخر ذخیره آب پنج هزار متر مکعبی و خط انتقال آب آن در سلس کوه شهرستان املش به سه میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

 

مسعود امیربنده ای در گفتگو با خبرنگار صبح رانکوه اظهار داشت: کار مطالعاتی و حتی بازنگری احداث استخر ذخیره آب کشاورزی به ظرفیت پنج هزار متر مکعب و احداث خط انتقال آن به طول چهار و شش دهم کیلومتر در منطقه کوهستانی سلس کوه واقع در بالادست روستاهای موسی کلایه و سیاه استخر از روستاهای دهستان سمام بخش رانکوه شهرستان املش با اعتباری معادل پنجاه میلیون تومان در سال 93 با انعقاد قراردادی توسط مشاور انجام شده است.

وی افزود: برای تأمین اعتبار لازم به ارزش سه میلیارد تومان، توسط معاونت تولید گیاهی سازمان جهاد کشاورزی گیلان به معاونت تولید گیاهی وزارت جهاد کشاورزی انتقال داده شده است.

امیر بنده ای تصریح کرد: در صورت تأمین اعتبار لازم و اجرا و تکمیل استخر ذخیره آب کشاورزی سلس کوه و احداث خط انتقال آب آن، علاوه بر احداث 400 هکتار باغ فندق جدید در زمین های لم یزرع، آب کافی و مطمئن 400 هکتار از باغات فندق موجود 300 خانوار بهره بردار ساکن در در دو روستای فوق ذکر هم در زمان بحران و خشکسالی فراهم و میزان تولید محصول این باغات فندق از 800 کیلوگرم  در هکتار به دو تن افزایش می یابد.

مدیر جهاد کشاورزی املش اظهار داشت: با اجرایی شدن استخر ذخیره آب سلس کوه در ییلاقات بخش رانکوه شهرستان املش، علاوه بر این که زمینه ی آبیاری تحت فشار گروهی برای 800 هکتار از باغات فندق فراهم می شود در افزایش کیفیت محصول فندق این باغات هم تأثیر بسزایی خواهد گذاشت.

امیر بنده ای خاطر نشان کرد: شهرستان املش با 1800 هکتار باغ فندق که 1700 هکتار آن در مناطق کوهستانی واقع شده و تولید 2250 تن فندق در سال دومین تولید کننده فندق کشور است که تأمین آب کافی و به موقع برای آبیاری باغات فندق از جمله دغدغه ی فندق کاران ساکن مناطق کوهستانی این شهرستان است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *