04:58

1403/04/28

بخشداران ظرفیت ها و پتانسیل های روستاها را شناسایی کنند

حیدری نژاد در جلسه کارگروه سرمایه گذاری و اشتغال ،با بیان اینکه ایجاد اشتغال درهرمحیطی باعث حفظ جمعیت روستاها ،حفظ آداب ورسوم خواهد شد افزود:ایجاد اشتغال همچنین میتواند از مهاجرت جلوگیری نماید و چه بساباعث مهاجرت به داخل روستا شود.

وی با اشاره به اینکه ما توانیم از ظرفیت های روستایی در جهت شناساندن خود روستاها استفاده کنیم اظهار داشت:با ایجاد اشتعال پایدار در روستاها میتوانیم خانواده ها را درکنار هم حفظ نماییم.

وی درادامه به نهادینه کردن بوم گردی در روستاها و انتقال اداب ورسوم وفرهنگ سنتی به گردشگران و مسافران اشاره داشت وگفت:شناساندن شهرستان املش که دارای قدمت تاریخی بسیار درخشانی است میتواند به ایجاد اشتغال در روستاها کمک نماید.
معاون سیاسی امنیتی فرمانداری املش در ادامه به شناساندن ظرفیت ها در روستاها توسط بخشداران تاکید داشت و افزود:ما واقعا میخواهیم هر روستایی بنابر ظرفیت و پتانسیل آن روستا ایجاد اشتغال کند تا بتوانیم روستایی بدون بیکار را تعریف کنیم.
حیدری نژاد با تاکید براینکه در ایجاد اشتغال ،هردستگاهی قوانین خاص خودش را دارد افزود:فعلا در این شرایط کرونایی بوم گردی جوابگو نخواهد بودلذا همه ما درکنارهم هستیم تا در راستای ایجاد اشغال اتفاق خوبی صورت گیردو بتوانیم روستای بدون بیکار را درجامعه استان گیلان داشته باشیم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *