00:08

1402/09/18

بحث سازمان چای را قطعا به نتیجه می رسانیم/نماینده باید دخالت و نظارت داشته باشد

ایرج-ندیمی-300x230

ایرج ندیمی نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس شورای اسلامی گفت:گله ی ما از وزیر جهاد کشاورزی این بود که پرداخت چای هم مثل پرداخت گندم شود که مورد نارضایتی کشاورزی قرار نگیرد.

به گزارش صبح رانکوه به نقل از  «لاهیجان» ، نماینده مردم شهرستان های لاهیجان و سیاهکل در کمیته برنامه ریزی شهرستان لاهیجان با اشاره به اینکه واقعا جامعه امروز ما فقر راستگویی دارد افزود : راست گفتن ماهیتی دارد ، آدمی که دروغ نمی گوید گناه دیگر هم از روی ترس انجام نمی دهد.

وی با بیان اینکه ما امروز با کمبود هایی مواجه هستیم افزود : کمبود آدم هایی که می خواهند با دروغ وجه درست کنند، مردم را گول بزنند و به قول رهبر ما انشقاق ایجاد کنند.

ایرج ندیمی در ادامه با بیان اینکه در بحث برنامه ریزی ، دولت آنچه که داشته از بخش استانی در حال تقسیم است به روسای ادارات گفت : باید واقعیات درآمدی و هزینه را درک کنیم و بدانیم که شمع بیت المال فقط برای دوره امام علی(ع) نبوده و باید با صرفه جویی به دولت کمک کنیم.

نماینده مردم شهرستان های لاهیجان و سیاهکل با اشاره به بودجه اختصاص داده شده به اداره ثبت و اسناد با بیان اینکه قانون کاداس یا حد نگاری ،عملا پنج سال کل موضوع اسناد همه کشور را تهیه می کند افزود: یکی از پدیده های روز؛ زمین خواری است و یکی از دلایل زمین خواری بی سند بودن است که با این حد نگاری جلوی پدیده زمین خواری گرفته می شود.

وی با اشاره به موضوع آموزش و پرورش و بودجه مربوط به آن گفت:بعضی از همتایان ما مانع از آوردن پول به استان هستند ، یعنی فلان نماینده استان به معاون وزیر گفته که یا به ندیمی این پول را ندهید و یا به ما هم بدهید.

وی با بیان اینکه ما برای شهرستان رشت ارزش قائلیم اما وجود ادارات کل در رشت برای برخی از همکاران ما شبهه ایجاد کرده افزود : در مجمع نمایندگان گیلان نیز چندین بار به آنها تعریض داشتم که اداره کلی که در رشت قرار دارد مثل اداره شهرستان نیست و متعلق به کل استان است.

وی با اشاره به بحث چای و عدم پرداخت مطالبات چایکاران با بیان اینکه بخشی از این پول داده شده است افزود: گله ی ما از وزیر جهاد کشاورزی این بود که پرداخت چای هم مثل پرداخت گندم شود که مورد نارضایتی کشاورزی قرار نگیرد.

وی ادامه داد: وزیر ذیربط هم از لحاظ ردیفی که دارد و مستقل هم می باشد مبلغی اختصاص می دهد اما تا این بودجه به خزانه برسد کم می شود .

وی افزود: ما در بحث سازمان چای کشور حرف هایی داریم که قطعا این حرف ها را به نتیجه می رسانیم.

وی با بیان اینکه منابع کم شده اند ولی مصارف در جای خود قرار خود دارند افزود: یک از ارث های بدی که برای من ماند این بود که از بدهی های گذشته برای من باقی مانده است.

وی با بیان اینکه وضعیت  شهرک صنعتی تموشل از جهات خرید زمین به اتمام رسیده و تا پاییز از لحاظ زیر ساخت آماده می شود افزود:برای تغییر نگاه و خدمت به ملت باید برنامه و بودجه فهمید و روسای ادارات باید برای برنامه ششم به ما برنامه و راهکار ارائه کنند.

وی در ادامه با بیان اینکه دولت می گوید که پروژه هایی را معرفی کنید که ظرف این مدت تمام شود که این رویکردی بسیار خوبی است افزود: من در مقابل دکتر نوبخت موضع گرفتم و بعضی ها برای ما قلم فرسایی کردند ، اما الان پروژه ها به صورت ماده ۱۸۰ شده است.اگر ما آنروز اعتراض نمی کردیم این اتفاق نمی افتاد.

نماینده مردم لاهیجان گفت : بنده اگر می خواهم نمایندگی کنم ، باید دخالت و نظارت موثر داشته باشم افزود: ما استقلال مطلق نداریم و هرکس اینگونه فکر می کندغربی است ، چرا که در کشور ما مداخلات قانونی وجود دارد.

ندیمی افزود : ما وظیفه داریم از مصالح ملت دفاع کنیم و تا هستیم پای این کار می ایستیم.

نماینده مردم لاهیجان و رودبنه با بیان این موضوع که ، ما همین که مسائل را فهمیدیم هنر است و دنبال پیگیری آن هستیم و این یعنی که تصمیم گرفتیم افزود: کارهایی که در این دوسال انجام دادم این بود که برای حکومت مسئله درست کنم که اگر مداخله نکنیم این اتفاقات نمی افتد.

وی افزود: در مورد وزرا حرفهایی زدیم و شما هم دیدید که رفتار وزار عوض شده و ماهم پای استیضاح را امضا می کنیم .

ندیمی با بیان اینکه ما که نمی خواهیم با وزیر کشتی بگیریم افزود: کشتی ما سوال ،استیضاح و نظارت است.

وی با اشاره به خرید تضمینی برگ چای افزود: در قانون برنامه بیاوریم که آن دسته از محصولاتی که خرید تضمینی دارند پرداختشان به این ترتیت و در این مدت زمانی انجام شود که این یک خط ساده چهارسال بودجه را جهت می دهد.

ایرج ندیمی ادامه داد: این باعث می شود که برنامه بیست و سی دیگر ما را مسخره نکند و نگوید که تلفن رئیس سازمان چای مثل همیشه خاموش است.

ما حرف هایی داریم که مثل قبلی ها به نتیجه می رسانیم ولی نمی خواهیم مضحکه ملت شویم که شما ردیف می دهید ، پول هم می دهید ولی آخرش نتیجه چه شده است؟

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *