معاون آموزش ابتدایی استان گیلان گفت: باید مهارت های اجتماعی را هم به دانش آموزان بیاموزیم       به گزارش خبرنگار رانکوه نیوز، نرگس دستیار در جلسه شورای آموزش و پرورش املش اظهار داشت:ما معتقدیم که اگر میخواهیم آینده خوبی در کشور بسازیم،آینده خوب محقق نمی شود مگر اینکه درحال حاضر حال آموزش و […]

معاون آموزش ابتدایی استان گیلان گفت: باید مهارت های اجتماعی را هم به دانش آموزان بیاموزیم

 

 

 

به گزارش خبرنگار رانکوه نیوز، نرگس دستیار در جلسه شورای آموزش و پرورش املش اظهار داشت:ما معتقدیم که اگر میخواهیم آینده خوبی در کشور بسازیم،آینده خوب محقق نمی شود مگر اینکه درحال حاضر حال آموزش و پرورش خوب باشد و برنامه ها بخوبی در ابتدایی و پیش دبستانی که پایه واساس تعلیم وتربیت است درآموزش و پرورش شکل بگیرد و به عینه دیده شود.

 

وی درخصوص اهمیت جذب پیش دبستانی افزود:همانطوری که در سند تحول بنیادی تحت عنوان عدالت آموزشی ذکر شده است افزود:ما معتقدیم کل نو آموزان و دانش آموزان لازم التعلیم ما باید درمدرسه حضور داشته باشند.

 

 

معاون آموزش ابتدایی استان گیلان با بیان اینکه دوره پیش دبستانی یک دوره رسمی غیر اجباری است اما باید الزامی بودنش را خدمت اولیاء وهمه دوستانی که دست اندرکار تعلیم وتربیت هستندبا اطلاع رسانی تشریح کنیم افزود:خیلی از اولیای ما مطلع نیستند که پایه ی سنی پیش دبستانی ۴تا۵ سال است.

 

دستیار درادامه با اشاره به اینکه کودکان ما از ۵ سالگی استعدادشان بروز وآشکار می شودافزود:علاوه برثبت نام و جذب حداکثری نوآموزان پیش دبستانی توجه ویژه ای داریم.

 

وی اضافه کرد:اگر نوآموزان ما در۴ و۵ سال اختلالات یادگیری و هرمشکلی که دارند شناسایی شوند دوسال فرصت داریم تا آنها مشکلاتشان برطرف شود ومانند یک دانش آموز عادی درپایه اول ابتدایی مشغول به تحصیل شوند.

 

معاون آموزش ابتدایی استان گیلان همچنین با اشاره به اینکه متولی اصلی آموزش از مهدکودک تا دانشگاه، آموزش و پرورش است افزود:اجازه دهیدمربیان آموزش لازم را ببینند و نوآموزان حتما درسناد ثبت نام کنند.

 

دستیار به بحث دوره ابتدایی پرداخت و گفت:برای پیشگیری از آسیب های اجتماعی درکودکان،جذب دانش آموزان اولین وظیفه ما است وبهترین جایی که می توان بررسی داشت جذب ۶ سال تمام می باشد.

 

وی درادامه از دهیاران خواست تا با همکاری مراکز بهداشت ومدیران مدارس جلساتی را جهت ثبت نام دانش آموزان داشته باشند.

 

معاون آموزش ابتدایی استان گیلان اظهار داشت:تعداد آموزگارن ومعلمان،ساعت حق التدریس کم شده است .از سال گذشته تاکنون حدودا ۱۰تامدرسه ۱تا۲ نفره را مدارس شبانه روزی را همه مشکلات که وجود داشت تاسیس کردیم بدلیل بسط ادارات آموزشی و جذب دانش آموزان تا خدای ناکرده تارک تحصیل نباشندو لازم التعلیم شوند.

 

دستیار از همکاران فرهنگی خواست تا برگزاری نماز جماعت را از دوره بتدایی جدی بگیرندو خاطر نشان کرد:وظیفه ما بعنوان متولیان آموزش و پرورش درمواجهه ومقابله با آسیب های اجتماعی و هجمه های دشمنان اینست که از پایه واساس کار کنیم.

 

وی ارتباط صحیح برقرار کردن بین آموزش ابتدایی و دانش آموزان ابتدایی را با خداوندمتعال و با انجام برنامه های پرورشی عنوان کرد و افزود:همکاران محترم فقط به دروس علوم وریاضی اکتفا نکنید بلکه درکنارآموزش علمی،پرورش و مهارت آموزی را به دانش آموزان یاد دهیم.وی با بیان اینکه مهارت آموزی فقط دست ورزی،صنایع دستی ،قالی بافی نیست بلکه درکنار این مهارت ها باید مهارت های اجتماعی را هم باید بیاموزند.

 

معاون آموزش ابتدایی استان گیلان با اشاره به اینکه از همان ابتدا دانش آموزان ما باید حقوق شهروندی را بیاموزند افزود:مهارت نه گفتن ،همزیستی و مسالمت آمیزی را باید یاد بگیرند.

 

دستیار معاون آموزش ابتدایی استان درپایان با اشاره به اینکه دانش آموزان انسانهایی هستند که برای آینده این مرز بوم تربیت می شوندافزود:ماحق نداریم با دانش و علم گذشته ،دانش آموزان امروز را برای آینده تربیت کنیم .پس بهترین راه کیفیت بخشی به آموزش معلمان است.