به گزارش صبح رانکوه، از دیر باز پرندگان رویای پرواز را به انسان هدیه میدهند.پرندگانی که با سیستم جدید زندگی و مدرنیته شاید بیشتر اسیردر قفس باشند. پرندگانی که بعضی در حال انقراض نسل و بعضی در خطر نابودی هستند. باغ پرندگان مجموعه ای گرد آوری شده از نسل های کمیاب پرندگان و گه […]

  به گزارش صبح رانکوه، از دیر باز پرندگان رویای پرواز را به انسان هدیه میدهند.پرندگانی که با سیستم جدید زندگی و مدرنیته شاید بیشتر اسیردر قفس باشند. پرندگانی که بعضی در حال انقراض نسل و بعضی در خطر نابودی هستند.

باغ پرندگان مجموعه ای گرد آوری شده از نسل های کمیاب پرندگان و گه گاه به دستاویزی از باغ وحش با تعدادی از حیوانات نامی جنگل بصورت مرکب میباشد،که بصورت کلی بتواند یک پنجره از موجودات زیبای طبیعت بکر را در خود بنمایش در آورد.

در گیلان سر سبز نیز تا به حال ۲ عدد باغ پرندگان احداث شده است.

این باغ ها یکی در نزدیکی شهر رشت و یکی هم در شهر آستارا واقع شده است.

 

باغ پرندگان رشت : در مورد این باغ پرندگان به جز پرندگان حیوانات جنگلی هم دیده میشود. این باغ دارای سایت رسمی هم میباشد که در بخش لینکستان وبسایت میتوانید به آن دسترسی داشته باشید.

باغ پرندگان آستارا : این باغ در زمینی به مساحت یک‌هزار و پنجاه متر احداث شده و دارای ۵۲ غرفه با ۱۰۰ گونه از انواع پرنده‌های کمیاب است. برای احداث این باغ بیش از ۱۰۰ میلیون تومان هزینه شده و مجموعه این پرندگان در طول ۷ سال گذشته از نقاط مختلف کشور وچندین گونه از آنها نیز از خارج خریداری شده است.

برای این باغ مجوز ۸۰۰ گونه پرنده گرفته شد که به علت محدودیت زمین فقط ۱۰۰ گونه از آنها در این باغ رها می‌شود.

از جمله  پرندگان موجود در این باغ : طاووس، قرقاول، طوطی، مرغ‌های تزئینی، سرسفید کاکلی، امپراطور، بلدرچین، کبک، بلبل ،قناری، مینای سخنگو و مرغ عشق میباشند .

 منبع: وبسایت گردشگری آینه گیلان