04:24

1402/06/31

باغ پرندگان گیلان

  به گزارش صبح رانکوه، از دیر باز پرندگان رویای پرواز را به انسان هدیه میدهند.پرندگانی که با سیستم جدید زندگی و مدرنیته شاید بیشتر اسیردر قفس باشند. پرندگانی که بعضی در حال انقراض نسل و بعضی در خطر نابودی هستند.

باغ پرندگان مجموعه ای گرد آوری شده از نسل های کمیاب پرندگان و گه گاه به دستاویزی از باغ وحش با تعدادی از حیوانات نامی جنگل بصورت مرکب میباشد،که بصورت کلی بتواند یک پنجره از موجودات زیبای طبیعت بکر را در خود بنمایش در آورد.

در گیلان سر سبز نیز تا به حال 2 عدد باغ پرندگان احداث شده است.

این باغ ها یکی در نزدیکی شهر رشت و یکی هم در شهر آستارا واقع شده است.

 

باغ پرندگان رشت : در مورد این باغ پرندگان به جز پرندگان حیوانات جنگلی هم دیده میشود. این باغ دارای سایت رسمی هم میباشد که در بخش لینکستان وبسایت میتوانید به آن دسترسی داشته باشید.

باغ پرندگان آستارا : اين باغ در زميني به مساحت يك‌هزار و پنجاه متر احداث شده و داراي 52 غرفه با 100 گونه از انواع پرنده‌هاي كمياب است. براي احداث اين باغ بيش از 100 ميليون تومان هزينه شده و مجموعه اين پرندگان در طول 7 سال گذشته از نقاط مختلف كشور وچندين گونه از آنها نيز از خارج خريداري شده است.

براي اين باغ مجوز 800 گونه پرنده گرفته شد كه به علت محدوديت زمين فقط 100 گونه از آنها در اين باغ رها مي‌شود.

از جمله  پرندگان موجود در این باغ : طاووس، قرقاول، طوطي، مرغ‌هاي تزئيني، سرسفيد كاكلي، امپراطور، بلدرچين، كبك، بلبل ،قناري، ميناي سخنگو و مرغ عشق میباشند .

 منبع: وبسایت گردشگری آینه گیلان

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *