07:42

1403/04/26

ایجاد دانشگاه فرهنگیان واحد خواهران در شهرستان املش /اختصاص 20هزار تن سیمان جهت بازسازی جاده های ییلاقات املش /ایجاد پایانه صادراتی در شهرستانهای رودسر و املش

به گزارش خبرنگار رانکوه نیوز، حجت الاسلام صفری در بین الصلاتین نماز عبادی-سیاسی جمعه املش  با بیان اینکه التهابات فضای اقتصادی جامعه روز به روز بیشتر می شودافزود:همه اینها اتفاقی نیست بلکه جریاناتی در مملکت ما وجود دارد که اعتقاد به غرب دارند ودست گدایی به سمت غرب دراز کرده اندواز انتخابات آمریکا سوء استفاده میکنندکه اقتصاد کشور را شرطی کنند و ارتباطات نزدیک در پشت صحنه ها وجود دارد.

وی با تاکید براینکه وظیفه ما مدیریت این صحنه ها است تا اوضاع را ازاین خرابتر نکنیم افزود:مجلس مع الاصف تنها راهی که دارد بر روی یک موی باریک درحال حرکت است تا خدای ناکرده آسیب بیشتری به مردم نرسد.

نماینده رودسر واملش در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه ما بنا به دستورات وفرمایشات مقام معظم رهبری حرکت میکنیم اذعان داشت:امروزشرایط جامعه طوری نیست که یک عده بدنبال استیضاح ریئس جمهور باشند.

صفری در ادامه به پروژه های نیمه تمام شهرستان های املش و رودسر اشاره داشت و گفت:برای اتمام سدپلرود رحیم آباد نیاز به 250میلیارد تومان اعتبار با صورت وضعیت 7ماه پیش نیاز داردکه 180میلیارد تومان در اختیار پیمانکار قرار داده شده و70میلیارد تومان دیگر نیاز به تزریق دارد به شرطی که به مرحله آبگیری آزمایشی برسانیم.

وی همچنین احداث جاده بالا دست 10کیلومتری بعد از آبگیری سد-لاینینگ پایین دست را از دیگر مشکلات این سد عنوان کرد وافزود:شهرستان رودسر با داشتن رودخانه بزرگ پلرود هنوز از عدم سردهنه بتونی رنج می برد ودر خصوص بیمارستان نیزپیگیر حمایت های خیرین محترم و کمکهای دولتی هستیم.

صفری همچنین از مشکلات مالی3میلیارد تومانی دانشگاه آزاد رودسر واملش سخن گفت وافزود:بدنبال آموزشی کردن قسمتی از بیمارستان شهرستانهای رودسر واملش در رشته های پزشکی و پیراپزشکی وهمچنین رشته های کشاورزی هستیم که دراین راستا پیگیر فراهم کردن این فضاهای آموزشی با قول ومساعدت آقای دکتر دوستدار هستیم.

وی از کمبود نیروی انسانی در فضای آموزش و پرورش خبرداد و به ایجاد دانشگاه فرهنگیان واحد خواهران در شهرستان املش پرداخت وگفت:دراین راستا آقای دکتر محفوظی در روستای حسن سرا مجموعه را احداث کرده اند که ازظرفیت دانشگاهی نیز برخوردار است.

نماینده مجلس با اعلام این مطلب که شهرستان رودسر سه برابر شهرستان املش است افزود: 830کیلومتر جاده رودسر است که460کیلومترآن سهم رحیم آباد می باشد و حدود250کیلومتر نیازمند آسفالت می باشد.

وی اضافه کرد:همچنین مردم ییلاقات املش از داشتن جاده آباد وآسفالته رنج مبرند و دلیل آن تردد ماشین های سنگین کارخانه سیمان است که دراین خصوص با پیگیری هایی که انجام شد قرار براینست 20هزار تن سیمان جهت بازسازی جاده های ییلاقات املش اختصاص یابد.

وی درادامه به مشکلات اینترنتی دانش آموزان در ییلاقات اشاره کرد وگفت:بحمدا…با پیگیریهاتوانستیم بخشی از اینترنت روستاهای اشکورات و ییلاقات املش را حل نماییم.

حجت الاسلام صفری از تامین اعتبار 11میلیارد تومان برای آب شرب املش و شهرستان رودسر خبرداد و گفت:همچنین برای بازسازی پل های کیازنیک-گرکرود ولردا سرا 25میلیارد تومان اعتبار نیاز است تا به اتمام برسد.

نماینده مردم رودسر واملش با بیان این خبر که پیگیر ایجاد پایانه صادراتی در شهرستانهای رودسر،چابکسر،کلاچای واملش در زمینه صادرات هستم افزود:فندوق نیاز به فرآوری دارد که دراین راستا سرمایه گذار شرکت مشغول به فعالیت است اما متاسفانه 720میلیون تومان مالیات برای آن آمده است.

وی با بیان اینکه ثروت ومنابع گیلان بسیار است اما متاسفانه هر روز شاهدافزایش تحت پوشش کمیته امداد وبهزیستی هستیم افزود:لذا دراین راستا تاکید میکنم وظیفه شرعی واخلاقی تمام مسئولینی که می توانند کمک کنند باید پای کار بیایند.

نماینده مردم رودسر واملش با اشاره به اینکه فضای مدیریتی ملتهب شهرستان ها باید آرام باشدچراکه درگیری و نزاع باعث ضرر مردم خواهد بود افزود:هر مدیری که بخواهد به نزاع ودرگیری بین مدیران شود برخورد جدی خواهم کرد.وی افزود:منابع طبیعی مجوز احداث جاده بین مزارع را درچندسال قبل صادر کرده است و دوسال بعد میگوید اشتباه کردم ومردم را به دادگاه می کشانند وجریمه میکنند.

حجت الاسلام صفری نماینده مردم رودسر واملش در پایان با بیان اینکه در مدت 6ماه سمت خویش توانستم 250میلیارد تومان اعتبار برای شهرستان های رودسر واملش اخذ کرده ام افزود:از شما مردم شریف شهرستان های رودسر واملش میخواهم برای دریافت مطالبات بازهم به بنده وقت بدهید تا بتوانیم حق شما و آنچیزی که شایسته مردم عزیز رودسر و املش است را ادا نمایم.

انتهای پیام/

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *