21:10

1403/03/09

او کیمیاست !

روزنامه معین چاپ استان گیلان در شماره دوشنبه 12 تیرماه، مطلبی در قسمت سرمقاله با عنوان او کیمیاست! به قلم صاحب مقصودی در ارتباط با کسب مدال توسط کیمیا علیزاده بانوی تکواندو کار در مسابقات جهانی منتشر کرده است.

 

 

کیمیا علیزاده به عنوان آخرین تکواندو کار ایران در مسابقات قهرمانی جهان به روی شیاپ چانگ رفت و در دیدار فینال وزن 62- کیلوگرم مقابل روس گباگبی از ساحل عاج شکست خورد تا دست او هم مثل باقی ملی پوشان تکواندوی دختر و پسر ، به طلا نرسد اما با این شرایط کیمیا اتفاقی مهم دیگر را برای تکواندو بانوان رقم زد.
او که پیش از این اولین طلای نوجوانان جهان در تکواندوی بانوان، اولین طلای المپیک نوجوانان در ورزش بانوان، اولین مدال جهانی بزرگسالان برای تکواندوی بانوان، اولین طلای گرندپری برای تکواندوی بانوان و اولین مدال المپیک برای ورزش بانوان را برای ایران به دست آورده بود تا تمامی رکوردها به دست او جا به جا شود ، این بار اولین نقره جهانی برای تکواندوی بانوان را در شرایطی بدست آورد که دست و پای کبود و خون آلودش گویای همه چیز بود.
اما عده ای همه کار کردند تا در برهوت مدال طلای آقایان، مدال نقره کیمیا هم به چشم نیاید، آنها تر و خشک را با هم سوزاندند چراکه در این مسابقات اخیر یکی از بدترین نتایج تکواندو از سال 2001 به این طرف رقم خورد ولی در همین وضعیت کیمیا توانست یکی از دو فینالیست ایران در فوجو باشد.
تیم ایران با کسب 3 مدال نقره، یک برنز و 46 امتیاز بر روی سکوی سوم ایستاد و این در شرایطی است که ایران از سال 2001 تاکنون در تمام دوره‌های رقابت‌های جهانی یا بر سکوی اولی ایستاد یا نایب قهرمان شده بود. ایران در این مسابقات مدال طلا هم نگرفت اما ایران در تنها دوره ای که طلا نگرفت سال 2007 بود که با همه این احوالات توانسته بود عنوان نایب قهرمانی جهان را حداقل کسب کند.
در این وانفسا تنها چیزی که باید به چشم بیاید نقره کیمیاست، فدراسیون تکواندو و رییسش که باید بابت شکستهایش در المپیک ریو و البته همین مسابقات به جامعه ورزش حساب و کتاب پس دهد، تنها برنز کیمیا در ریو و نقره اش در همین مسابقات را دارد که بدان بنازد و پشتش پنهان شود، در ثانی کیمیا در شرایطی این مدال را گرفت که آسیب دیدگی دست نیز به مصدومیت کهنه پای راستش اضافه شد، حتی تصاویری از بدن آسیب دیده اش در روز مبارزه فینال نشان می دهد او کاری بزرگ انجام داده و مدالی ارزشمند بدست آورده است اما از سوی مجری و کارشناس پخش زنده تلویزیون به شیوه مبارزه اش برای کنترل بازی انتقاد شده بود و البته حرف هایی که دلخوری خانواده اش را به همراه داشته است درحالیکه البته از آقایان خیلی هم انتقاد نشده بود، از قهرمان بانوی کشورمان انتقادهایی بود که باعث دلخوری خانم های هوادار ورزش هم شده است.
اما قطعا دل کیمیا بسیار بزرگتر از این حرف هاست که با این ناملایمات بلرزد، چراکه او در فضای ورزش امروز یک کیمیاست

صاحب مقصودی

منبع: روزنامه معین

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *