06:20

1402/12/05

مدیرکل بنیاد مسکن گیلان خبر داد:

انجام ۳۹ هزار مترمربع آسفالت معابر در روستاهای املش

مدیرکل بنیاد مسکن گیلان از انجام ۳۹ هزار مترمربع آسفالت معابر در روستاهای املش خبر داد و گفت: شاخص بهره‌برداری اجرای طرح هادی در این شهرستان ۵۸ درصد است.

به گزارش رانکوه نیوز، حامد دائمی، مدیرکل بنیاد مسکن گیلان در حاشیه جلسه بررسی مشکلات شهرستان املش اظهار کرد: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به‌عنوان یکی از نهادهای برخاسته از نظام جمهوری اسلامی، در طول فعالیت خود اقدامات مؤثر و ارزشمندی را در سطح روستاها انجام داده است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر شاهد به ثمر رسیدن این فعالیت‌ها و تحقق اهداف نظام جمهوری اسلامی ایران در محرومیت‌زدایی از روستاها هستیم، افزود: فعالیت‌های عمران روستایی، یکی از مهم‌ترین و اصلی.ترین اقدامات بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در امر عمران و آبادی روستاهای کشور به‌شمار می‌رود.

مدیرکل بنیاد مسکن گیلان ادامه داد: تمام خدماتی که به روستاها ارائه شده، وظیفه ذاتی هر حکومتی است تا مردم در رفاه باشند. در این راستا تلاش دولت برای توسعه عمران و رفاه روستایی در گیلان سبب مهاجرت معکوس از شهر به روستاها شده و انجام طرح‌ها و پروژه‌ای عمرانی در کنار فراهم کردن امکانات لازم برای رفاه بیشتر روستاییان و دسترسی آسان و سریع به مراکز درمانی، موجب امیدآفرینی در روستاهای استان شده است.

دائمی اضافه کرد: این خدمات با هدف ایجاد زمینه توسعه و عمران روستاها و تأمین عادلانه امکانات و هدایت فیزیکی جهت ارتقای شرایط زیست محیطی و بهبود چشم‌انداز آتی نقاط روستایی در سراسر کشور بوده که در ادامه خدمات‌رسانی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان به جامعه روستایی شهرستان، اقدامات متنوعی همچون اجرای طرح‌های هادی، آسفالت کوچه و معابر انجام شده است.

وی شاخص بهره‌برداری شهرستان املش از اجرای طرح هادی را ۵۸ درصد اعلام کرد و گفت: این طرح با اعتباری افزون بر ۲۹۰,۷۹۸ میلیون ریال در قالب ۳۴ پروژه در روستاهای املش اجرا شده است.

دائمی با اشاره به اینکه در اجرای پروژه‌های آسفالت معابر روستاها، ۳۹۱۲۵ مترمربع از معابر ۱۴ روستا آسفالت شده، افزود: شهرستان املش  ۹۸ روستای بالای ۲۰ خانوار جمعیت دارد که تمامی این روستاها دارای طرح هادی مصوب هستند.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گیلان از همیاری و همکاری خوب دهیاران روستاها تقدیر کرد و گفت: مجموعه اقدامات صورت گرفته حاکی از نگاه ویژه دولت مردمی و مسئولان استان و شهرستان به حوزه روستایی است که این مهم می‌تواند گامی مهم در توسعه روستاها باشد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *