معاون برنامه ریزی و عمرانی فرمانداری شهرستان لاهیجان از کم توجهی شهرداری لاهیجان به مساله دپوی و پسماند زباله انتقاد کرد.   به گزارش خبرنگار رانکوه نیوز ؛ آریا جهانگیری در جلسه پسماند که در فرمانداری این شهر برگزار شد اظهار داشت: انتظار داریم شهرداری لاهیجان علیرغم هماهنگی که انجام دادیم نسبت به چند موضوعی […]

معاون برنامه ریزی و عمرانی فرمانداری شهرستان لاهیجان از کم توجهی شهرداری لاهیجان به مساله دپوی و پسماند زباله انتقاد کرد.

 

به گزارش خبرنگار رانکوه نیوز ؛ آریا جهانگیری در جلسه پسماند که در فرمانداری این شهر برگزار شد اظهار داشت: انتظار داریم شهرداری لاهیجان علیرغم هماهنگی که انجام دادیم نسبت به چند موضوعی که در سطح شهرستان وجود دارد :از جمله سگ های بلاصاحب  ، هر چند توانستیم در جلسات مجوز اسلحه های بیهوشی برای مقابله با این سگ ها بگیریم ولی این اتفاق در سطح شهر نیافتاده است،بحث دوم دپوی پسماند های زباله که با همکاری منابع طبیعی انتظار داریم شهرداری در این موضوع اقدام جدی تری را داشته باشد ،موضوع بعدی در مورد شیرابه های  زباله ها می باشد ،که د ر این بخش هم اقدام جدی تا این لحظه انجام نشده است.بحث بعدی درمورد اموزش دهیار ها میباشد،که بسیار جدی میباشند.

 

وی در لدامع افزود: نظافت عمومی شهر هم مهم می باشد؛ با همت همه ی مسئولین شهر در باران بالای ۲۰۰ میلی لیتر تمام منافذ تنفسی سطح شهر باز شد و ابگرفتگی کمربندی ها و سطح شهر بر طرف شد.تصفیه خانه منطقه سوستان که با همکاری منابع طبیعی برطرف شد و فاز دوم تصفیه خانه این شهرک هم در دست اقدام است.

 

جهانگیری تصریح کرد:  از دوستان که کمک میکنند برخی از روستا ها را بعنوان جامعه هدف قرار میدهند در برنامه کاری خود از نحوه صحیح دفع زباله به مردم روستا اموزش دهند.

 

وی در پایان گفت: دو عدد کامیون در کنار مدرسه صدر زباله خالی کردند به دلیل خرابی ماشین و راه بندان که شده بود مجبور به تخلیه زباله شد که هنوز علت این کار مشخص نشده منتظر جواب شهرداری هستیم.

عکس و خبر: ابوالفضل شکری