[رسانه های عربی امروز ویدئویی از سردار قاسم سلیمانی منتشر کردند که گفته می شود نخستین فیلم از حضور مشاور ایرانی ارتش عراق در حومه تکریت است. سردار سلیمانی در این ویدئو به زبان عربی به جوانان عراق توصیه می کند به پدر و مادر خود احترام بگذارند.     به گزارش صبح رانکوه، به […]

[رسانه های عربی امروز ویدئویی از سردار قاسم سلیمانی منتشر کردند که گفته می شود نخستین فیلم از حضور مشاور ایرانی ارتش عراق در حومه تکریت است. سردار سلیمانی در این ویدئو به زبان عربی به جوانان عراق توصیه می کند به پدر و مادر خود احترام بگذارند.

 

 

به گزارش صبح رانکوه، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، سردار سلیمانی، مشاور ایرانی ارتش عراق در نبرد با تکفیری ها، به زبان عربی به جوانان عراقی توصیه کرد، بیشتر از هرچیز به دنبال جلب رضایت پدر و مادر و احترام به آنها باشند و برای نجات مردم مظلوم عراق، با جدیت تحصیل علم کنند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، در ویدئویی که امروز جمعه در رسانه های عربی منتشر و اعلام شده که نخستین ویدئو از حضور سردار قاسم سلیمانی در عملیات آزادسازی صلاح الدین و در اطراف تکریت است، سردار سلیمانی به زبان عربی، جوانان عراقی را به احترام به پدر و مادر و تحصیل علم توصیه می کند.

در این ویدئو که فرزندان یکی از فرماندهان یگان های عراقی (یگان ابوزینب اللامی)  آن را ضبط کرده اند، سردار سلیمانی، آنها را محمد، علی و ابالفضل خطاب می کند و با لحنی بسیار صمیمانه و دلنشین به پرسش آنها پاسخ می دهد.

“حال شما چه طور است؟ خوب هستید؟ من فکر می کنم که شما باید قدر پدر خود و همینطور مادرتان را بدانید. آنها حق بزرگی به گردن شما دارند. البته همه پدر و مادرها اینگونه هستند اما پدر شما مجاهد است و مدت زیادی در راه جهاد بوده و منتظر شهادت. من فکر می کنم اگر شما می خواهید به آنها احترام بگذارید بهترین راه اطاعات کردن و انجام دادن کارهایی است که آنها راضی هستند. بعد از رضایت خداوند، رضایت پدر و مادر مهمترین رضایت است و در قران دراین باره به شدت تاکید شده است.
موضوع دیگر هم اینکه توصیه می کنم که با جدیت درس بخوانید و به درجات بالای علمی برسید. به خصوص در این شرایط دشوار که عراق و شیعیان به متخصصان، متخصصان مجاهد نیاز دارند و انشاالله بتوانید با تحصیل در رشته های مختلف در آینده به مردم مظلوم عراق کمک کنید. التماس دعا و به اعضا یگان (ابوزینب اللامی) سلام برسانید.

یظهر قاسم سلیمانی الذی شارک فصائل الحشد الشعبی فی عملیات تحریر صلاح الدین،  وهو ینصح ابناء المقاتل ابو زینب اللامی، احد قاده الحشد الشعبی المسؤول عن الشؤون الامنیه، باطاعه الوالدین والالتزام باخلاق الاسلام واهل البیت (ع).

وقال سلیمانی فی نصائحه لابناء اللامی، وهو من المقاتلین الابطال فی المعرکه التی تخوضها القوات الأمنیه والحشد الشعبی ضد تنظیم داعش الارهابی، ویعتبر ایضا الذراع الایمن لقائد الحشد الشعبی، ابو مهدی المهندس، ان من اعظم الاعمال عند الله هو الجهاد.

وبحسب اجواء الفیدیو ومعالم المکان، یبدو ان الفیدیو التقط للقائد المجاهد فی منطقه صلاح الدین فی الایام القلیله الماضیه