00:55

1403/04/01

رانکوه املش پیشتاز در امانت کتاب در گیلان

به گزارش رانکوه نیوز؛ مدیر کل کتابخانه‌های عمومی گیلان گفت: از اسفند پارسال آغاز اجرای طرح سراسری «کتاب دوخان» تاکنون، کتابخانه عمومی بخش رانکوه بیشترین کتاب را به اعضا امانت داد که از این لحاظ شهرستان املش رتبه نخست را کسب کرد.
پریسا کرمی افزود: اعضای کتابخانه عمومی مرحوم علی حاجیان بخش رانکوه املش در این مدت بیش از ۸۰ کتاب امانت گرفتند.
وی گفت: طرح استانی کتاب دوخان برای دسترسی آسان اعضای کتابخانه‌ها به کتاب در دوران همه گیری کرونا، در قالب سفارش کتاب به صورت تلفنی یا اینترنتی و تحویل در مقابل درب منزل دوستداران کتاب از بهمن ماه سال گذشته آغاز شد.
مدیر کل کتابخانه‌های عمومی گیلان افزود: طرح ابتکاری کتاب دوخان ابتدا به صورت آزمایشی در رشت و سپس در کتابخانه‌های منتخب سراسر گیلان اجرا شد.
وی گفت: کتاب دوخان به معنای صدا زدن و درخواست کتاب در زبان گیلکی و برای دسترسی آسان مخاطبان کتابخانه‌های عمومی به کتاب در رده‌ها و موضوعات متنوع موجود در کتابخانه‌های عمومی سراسر استان است.
وی تاکید کرد: امانت کتاب با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی اجرا می‌شود و کتاب‌ها پس از برگشت در قفسه‌های ویژه‌ای برای گندزدایی و پاکسازی نگهداری می‌شوند.
پریسا کرمی در ادامه افزود: علاقمندان برای درخواست کتاب با مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان گیلان به نشانی www.gilanpl.ir و ثبت درخواست کتاب، می‌توانند با تماس با کتابخانه‌های عمومی استان از این امکان بهره‌مند شوند.
انتهای  پیام /

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *