07:35

1402/01/05

امام جمعه املش:

املش نیازمند موزه میراث فرهنگی است

امام جمعه املش با بیان اینکه این شهرستان نیازمند موزه است، گفت: انشاا...با دستور فرماندار محترم یکی از آثار باستانی شهرستان املش که در موزه رشت است به موزه آل بویه شهرستان املش یا موزه املش اهدا شود که این راستا شهرستان املش به یک قطب گردشگری تبدیل خواهد شد.

به گزارش خبرنگار رانکوه نیوز، حجت‌الاسلام والمسلمین رنجبر امام جمعه شهرستان املش در خطبه های نماز عبادی-سیاسی جمعه ضمن تبریک روز جوان و میلاد باسعادت حضرت علی اکبر (ع) ،به دستگیری از نیازمندان و خانواده های محروم در آستانه فرا رسیدن سال نو تاکید داشت و گفت:مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب فرمودند غفلت از قشرهای نیازمند مورد قبول نیست،چشم امید برای اجرای عدالت من به شما جوانان است.وی در ادامه به روز درختکاری و هفته منابع طبيعي در ۱۵ اسفند ماه اشاره کرد و افزود:گفته شده که ايران از نظر ظرفیت های استفاده نشده طبيعي مثل معدن،طلا و نقره و معادن انسانی در رتبه اول جهان است و شما جوانان مومن و پرتلاش خواهید توانست عیب بزرگ را تامین کنید.همچنین فرمودند حکومت ما باید زمینه ازدواج ،اشتغال ومسکن را برای جوانان ما فراهم کنند ونهادهای اجتماعی در این‌باره میدان دهند .

 

اختصاصی

خطیب جمعه املش همچنین با بیان اینکه باید به جوانان در همه حوزه های فرهنگی،اجتماعی و سیاسی بها داده شود افزود:جوانان امروز باید شانه های خود را زیر بار مسئولیت بدهند.

امام جمعه املش به افزایش دلار و نرخ ارزپرداخت و گفت:دشمن ما را در وضعیت جنگ ترکیبی قرار داده است که حدود۴ماه برای فروپاشی نظام اقدام کردند و امروز وارد بعد اقتصادی شده اند که بحث جنگ ارزی،طلا و دلار زیر مجموعه جنگ اقتصادی است.

وی افزود:پیشنهاد این است که توسط بانک مرکزی ۴۰عنوان نیازمندی های ارز و دلار مشخص شده است ولی متاسفانه ارز به واسطه دلالان و قاچاقی عرضه می‌شود وباید مسوولین ما دراین راستا اقدام جدی داشته باشند و باید در مقابل آنها شجاعانه بایستیم.
رنجبر امام جمعه املش در پایان خطاب به نماینده شهرستان های رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی ،استاندار گیلان و دیگر مسئولین با بیان اینکه نباید شهرستان املش که از این همه ظرفیت ها برخوردار است اینهمه فقر و مشکلات داشته باشد افزود:همایش آل بویه را در پیش داریم و شهرستان املش خاستگاه آل بویه است که در تالار لوزان برگزار می شود.

امام جمعه املش ایجاد موزه فرهنگی گردشگری در شهرستان املش را از مطالبات این شهرستان عنوان کردو گفت:انشاا…با دستور فرماندار محترم یکی از آثار باستانی شهرستان املش که در موزه رشت است به موزه آل بویه شهرستان املش یا موزه املش اهدا شود که این راستا شهرستان املش به یک قطب گردشگری تبدیل خواهد شد.

وی در پایان زمین جهت جهش مسکن ،آسفالت برخی روستاها ،آسفالت کوچه ها و کمربندی شهری را از مطالبات بسیار مهم شهروندان عنوان کرد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *