09:00

1402/07/03

امام جمعه املش :شهید صارمی با خون خود جنایات طالبان را به گوش جهانیان رساند

روحانی

امام جمعه املش با گرامیداشت روز خبرنگار گفت: محمود صارمی خبرنگار شجاع، متعهد ایرنا، برغم هشدارهای دشمن نهراسید تا مسوولیت خطیر خود را که گزارش جنایات طالبان بود، به گوش مردم جهان برساند و سرانجام در این راه به شهادت رسید.

به گزارش ایرنا، صبح رانکوه  حجت الاسلام والمسلمین ˈتقی روحانیˈ در خطبه های نمازجمعه این هفته شهرستان املش با تبریک این روز به تمامی خبرنگاران و تجلیل از مقام شامخ شهید صارمی و دیگر شهیدان افزود: خبرنگاران و اصحاب رسانه باید از شجاعت، جسارت و تعهد شهید صارمی درس بگیرند و با سرسختی و شجاعت اخبار را به مردم منعکس کنند.

وی با اشاره به جنایات رژیم اشغالگر قدس در غزه یادآور شد: خبرنگاران، امروز هم در سرسخت ترین شرایط جنگ غزه، به رسالت خبری خویش مشغولند و اخبار را بدون کم و کاست به مردم جهان مخابره می کنند و از دشمن هراسی ندارند.

امام جمعه املش در ادامه با بیان اینکه دشمن در یکی از بی سابقه ترین وحشی گری ها با حضور کشورهای استکباری به مردم مظلوم و بی دفاع غزه هجوم برده است، تصریح کرد: با وجود این حمایت ها و برخورداری از تمامی امکانات و با اینکه سرزمین غزه را با خاک یکسان کرده اما نتوانسته بر مقاومت مردم غزه پیروز شود.

حجت الاسلام روحانی با تاکید بر اینکه در زمان حاضر شعار مرگ بر اسرائیل یک عبادت است، افزود: امروز ملت ما، نمایندگان مردم و رهبری باید این شعار را بر زبان جاری کنند تا شاهد نابودی این رژیم جعلی در سرزمین فلسطین مظلوم باشیم.

وی با اشاره به طراحی عمیق دشمن برای اسلام هراسی و خونریزی مسلمانان در جهان گفت: وزیر امورخارجه سابق آمریکا (هیلاری کلینتون) می گوید؛ ما داعشی ها را بوجود آوردیم تا با وحشی گری های آنان شاهد از بین رفتن آبروی اسلام و مسلمین در جهان باشیم.

وی با بیان فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه در مقابل دیدگان مردم جهان، انسانها را بدون هیچ گناهی می کشند، خاطرنشان کرد: همه مدعیان دروغگوی حقوق بشر در مقابل این جنایات سکوت کرده اند و این پیامی برای ملت ماست که باید همیشه آماده و هوشیار باشیم.

گفتنی است؛ نمازگزاران املشی همزمان با سراسر استان گیلان پس از اقامه نماز جمعه با حضور در راهپیمایی، ضمن محکوم کردن جنایات رژیم غاصب صهیونیستی حمایت خود را از مقاومت مردم غزه اعلام کردند./ایرنا

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *