13:42

1403/01/26

امام جمعه املش خبر داد برگزاری همایش اقامه نماز در املش

تقی-روحانی

به گزارش صبح رانکوه حجت‌الاسلام تقی روحانی با اشاره به برپایی نخستین اقامه نماز جمعه کشور اظهار کرد: نخستین نماز جمعه در پنجم مرداد ماه سال 58 توسط آیت‌الله طالقانی و به دستور امام (ره) برگزار شد.

وی از جمله اقدام اجتماعی امام راحل برای بصیرت‌بخشی مردم را در احیای نماز جمعه عنوان کرد و افزود: اکنون در 750 شهر کشور شاهد برگزاری مراسم عبادی‌سیاسی نماز جمعه هستیم.

امام جمعه املش با بیان اینکه به‌زودی به تعداد این تعداد شهرها اضافه می‌شود، گفت: تمام شهرک‌هایی که شرایط لازم را دارا باشند دارای امام جماعت می‌شوند.

وی رئیس ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر، ستاد اقامه نماز، زکات و رئیس مرکز رسیدگی به مساجد شهرستان و … را از مسئولیت‌های فرهنگی ائمه جمعه دانست و تصریح کرد: تمام این مسئولیت‌ها به عنوان پیاده نظام‌های فرهنگی نقش کلیدی در یک شهر دارد.

روحانی تصریح کرد: ائمه جمعه زبان گویای مردم در برطرف شدن مشکلات آنها در مباحث عمرانی، آبادانی و مسایل اقتصادی محسوب می‌شوند.

وی با اشاره به اینکه ستاد اقامه نماز جمعه اتاق فکر امام جمعه است، گفت: ستاد اقامه نماز باید ترکیبی از همفکری جوانان باشد که اغلب اینگونه نیست.

امام جمعه املش از برگزاری همایش «اقامه نماز» در روز شنبه 11 مرداد ماه جاری در این شهرستان خبر داد و افزود: این همایش در کانون معصومیه این شهرستان و با حضور ستاد اقامه نماز، فرماندار، دهیاران، شوراها و دیگر مسئولان شهرستانی برگزار می‌شود./فارس

وی بیان احکام و مسایل شرعی، برپایی چادرهای هلال احمر، بسیج و سپاه در قالب نماز جمعه برای کمک به فعالیت‌های فرهنگی، نمایشگاه‌های متعدد، دعوت از یک تا دو روستا برای حضور در نماز جمعه، ختم 30 جزء قرآن، نصب بنر و تبلیغات اقامه نماز جمعه در میادین و ورودی شهر و … را از اقدام‌های فرهنگی ستاد اقامه نماز در طول سال برشمرد.

روحانی با اشاره به نیمه کاره بودن مصلای املش متذکر شد: یکی از اولویت‌های کار ما تکمیل و تجهیز مصلای نماز جمعه شهرستان است که در صورت تخصیص اعتبار مورد نیاز در یک سال آینده این مصلای به بهره‌برداری می‌رسد.

وی فریضه نماز جمعه را یک امر سیاسی‌عبادی خواند که موجب وحدت، یکدلی و انسجام ملی و عظمت میهن اسلامی است.

امام جمعه املش حضور مردم در نماز جمعه این شهرستان را خوب و گسترده ارزیابی کرد و یادآور شد: امیدواریم با توجه به حساس بودن این فریضه عظیم و ایجاد یاس و ناامیدی برای بدخواهان نظام حضور چشمگیرتری را از مردم به‌ویژه مسئولان در نماز جمعه را شاهد باشیم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *