15:59

1402/07/10

امام جمعه املش: جهانیان مدیون بعثت رسول الله (ص) هستند

روحانی

امام جمعه شهرستان املش گفت: تمام مردم عالم و جهان، مدیون بعثت حضرت ختمی مرتبت رسول گرامی اسلام (ص) هستند.

به گزارش جیرگوابر نیوز، حجت الاسلام و المسلمین تقی روحانی در خطبه های نماز جمعه این هفته املش افزود: عید مبعث عید بزرگی است، عیدی است که نه فقط مسلمانان جهان بلکه همه بشریت، مدیون آن هستند.

وی ادامه داد: خداوند در شب 27 رجب ، آخرین کتابش و آخرین و کامل ترین دینش را پایه گذاری کرد و انسان کاملی را مبعوث به رسالت نمود و در طول زندگانی پربرکتش بیش از 20 مدال افتخار را به ایشان هدیه کرد.

حجت الاسلام روحانی تصریح کرد: ما هرچه داریم از مبعث است و با اینکه از آغازین روز مبعث تاکنون سالیان زیادی گذشته، ولی هنوز بعثت بر ما شناخته شده نیست.

وی با اشاره به وجود ابوسفیان ها و ابوجهل ها در روزگار کنونی گفت: امروز نیز در گوشه و کنار دنیا با نام پیامبر(ص) تکفیری ها و سلفی ها و … مسلمانان را از دم تیغ می گذرانند؛ چهره اسلام را خراب می کنند و جنایاتی دهشت آور را رقم می زنند درحالیکه دین اسلام دین رأفت، صلح و مهربانی است .

امام جمعه املش در مورد سالروز حماسه سوم خرداد نیز گفت: وقتی روزی، حماسه لقب می گیرد؛ آن حماسه فراموش شدنی نیست به خصوص حماسه سوم خرداد که نماد مقاومت مردان شجاع و رزمندگانی است که بدترین و سخت ترین موانع دشمن را فتح کردند و به یاری خداوند قدرت دشمن را در هم شکستند.

وی افزود: بعد از فتح خرمشهر در دنیا جنگ روانی بزرگی علیه استکبار به راه افتاد و تمام معادلات سیاسی و نظامی آمریکا و رژیم صهیونیستی به هم ریخت و سبب این پیروزی بزرگ دو عامل ایمان ، تقوا و اتحاد بین نیروهای مسلح ایران بود.

حجت الاسلام روحانی با توصیه به مردم در برگزاری مراسم سوگواری سالروز شهادت امام موسی الکاظم (ع) گفت: همانطور که دیدیم؛ مردم عراق با پای برهنه برای برگزاری مراسم عزاداری امام کاظم (ع)به سمت حرم ایشان در حرکت هستند گرچه دراین مسیر خطراتی را هم به جان می خرند پس ما هم باید با سیه پوش کردن شهر و برگزاری مراسم عزاداری، در سوگ شهادت این امام همام شرکت داشته باشیم./ایرنا

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *